Mistrzostwa świata w piłce nożnej – grupy i szanse Polaków na awans

Mistrzostwa świata w piłce nożnej – grupy i szanse Polaków na awans
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Mistrzostwa świata, które mają się odbyć w Katarze, już tuż-tuż. Czy Polacy mają szansę wyjść z grupy? Z kim będą się mierzyć? Odpowiadamy!

Reprezentacja Polski startowała z trzeciego koszyka, zgodnie z zasadami FIFA jedna grupa może zawierać po jednej drużynie z danego kontynentu (wyjątkiem jest tutaj Europa, która ze względu na największą liczbę zespołów może mieć po dwie reprezentacje na grupę).

Najpierw Polacy niezbyt dobrze poradzili sobie na mundialu – przegrali z Koreą i Portugalią, zwycięstwo odnieśli dopiero nad reprezentacją USA. Teraz przed nami kolejne niełatwe zadanie, trafiliśmy do grupy z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną. 

Nie jesteśmy faworytami grupy C, trzeba to przyznać. Zmagania z Meksykiem mamy niezwykle rzadko, ale zazwyczaj kończą się remisem albo niepowodzeniem. Biorąc pod uwagę aktualną kondycję biało-czerwonych, możemy liczyć w najlepszym wypadku na skromne zwycięstwo, choć każdy liczy na wielkie zaskoczenie. 

Największym problemem będzie jednak mecz z Argentyną, która jest dwukrotnym mistrzem świata. Jeżeli drużyna Michniewicza zamierza sobie poradzić, czeka ją wiele godzin ciężkiego treningu.

Zdj. główne: Jannes Glas/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*