Masowe imprezy biegowe wracają do łask!

Masowe imprezy biegowe wracają do łask!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nadeszła długo wyczekiwana przez miłośników aktywności fizycznej chwila – na środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 15 maja zielone światło otrzymają organizatorzy wydarzeń sportowych rozgrywanych poza infrastrukturą zamkniętą. Przez inauguracyjne dwa tygodnie w imprezach będzie mogło uczestniczyć do 150 osób, natomiast od 28 maja limit ma zostać zwiększony do 250 zawodników!

Pomyślna dla sportowców-amatorów decyzja może mieć związek z zapowiedzianą w miniony wtorek akcją happeningową „Tak dla sportu!”, w ramach której przedstawiciele Związku Organizatorów Sportu Masowego zachęcali biegaczy do… wysyłania zużytych butów oraz odzieży sportowej na adres Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Śmiała inicjatywa miała stanowić odpowiedź na nieprzynoszące wymiernych efektów rozmowy z przedstawicielami rządu na temat powrotu masowych wydarzeń sportowych. Tym razem akcja okazała się znacznie skuteczniejsza aniżeli jakiekolwiek negocjacje.

Związek Organizatorów Sportu Masowego
wzywa do natychmiastowego odblokowania imprez. Prosi miłośników zdrowego stylu…

Opublikowany przez Sport Masowy Wtorek, 11 maja 2021

Biegi masowe w Polsce 2021 – kiedy wrócą?

Możliwość organizowania zawodów sportowych zostanie przywrócona już w piątek 15 maja, co oznacza, że powrócą również cieszące się gigantyczną popularnością zawody biegowe w tradycyjnej odsłonie. Pomimo że jeszcze do wczoraj sytuacja dotycząca zmagań amatorów lekkiej atletyki wydawała się stać w miejscu, zapisy na wyścigi trwają w najlepsze. Wolne miejsca na 43. Maraton Warszawski znikają w ekspresowym tempie, a ostatnio ruszyły także zapisy na odbywające się w Warszawie i Poznaniu spotkania pod hasłem 1MILA oraz przeznaczony dla najmłodszych Kids Run Warsaw 2021, który będzie towarzyszył zmaganiom Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warszawa 2021.

Co to będzie za spotkanie! 😍💪

Minęły zaledwie 3 godziny od uruchomienia zapisów ścieżką tradycyjną, a my nadaliśmy już…

Opublikowany przez Maraton Warszawski Środa, 12 maja 2021

Maj pod znakiem odmrażania sportu masowego

Ostatnie tygodnie przebiegają zatem pod znakiem luzowania obostrzeń w świecie sportu amatorskiego oraz branży fitness. Przed tygodniem ogłoszono, że od 29 maja – przy zachowaniu limitu odwiedzających – do regularnej działalności powrócą siłownie i baseny. Ponowna szansa organizowania, a także uczestniczenia w wydarzeniach sportowych, nawet pomimo nałożonych limitów, to kolejny krok ku względnej normalności.

Zdjęcie wyróżniające: Miguel A. Amutio / unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*