Trwa kolarski wrzesień nad Wisłą. Czas na rodzinną imprezę w Forcie Łętownia!

Trwa kolarski wrzesień nad Wisłą. Czas na rodzinną imprezę w Forcie Łętownia!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pasjonaci rowerowego ścigania mają w tym miesiącu wiele okazji, aby skonfrontować swoje siły z innymi. W nadchodzący weekend odbędzie się kolejna impreza kolarska dedykowana amatorom – ponownie na Podkarpaciu, ale w rodzinnej formule.

W sobotę 19 września Twierdzę Przemyśl – Fort VIII „Łętownia” opanują miłośnicy dwóch kółek z całej Polski. O godzinie 10:00 wystartują dedykowane amatorom XXV Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim, określane również mianem „Family Cup”. Ta druga nazwa podkreśla rodzinny charakter wydarzenia organizowanego we współpracy z Polskim Związkiem Kolarskim oraz dofinansowywanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zapisy do udziału w kolarskiej imprezie odbywającej się w powiecie leżajskim rozpoczną się w dzień zawodów od godz. 8:30. Najmłodsi uczestnicy w przedziale wiekowym 0-10 lat oraz seniorzy 60+ mają zagwarantowany darmowy start, młodzież od 11 do 18 lat zapłaci za udział tylko 10 zł, zaś pozostali będą musieli uiścić opłatę w wysokości 20 zł.


https://www.facebook.com/CITPrzemysl/posts/113479630491574

Podczas tegorocznej edycji „Family Cup” odbędzie się także szereg imprez towarzyszących, skierowanych głównie do dzieci (w tym wspólne ognisko), a także okolicznościowa kwesta na rzecz remontu historycznych nagrobków jednego z dowódców powstania listopadowego, księcia Leona Sapiehy i jego wiernego kompana, Edwarda Dajlidisa. Jest to inicjatywa Związku Gmin Fortecznych, Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu oraz Stowarzyszenia Miłośników Łętowni i Bełwina.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*