Które sporty pozwalają spalić najwięcej kalorii?

Które sporty pozwalają spalić najwięcej kalorii?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Sport to sprawdzony sposób na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz przyspieszenie przemiany materii. Jakiego rodzaju aktywności pomagają spalić najwięcej kalorii? Odpowiedź na to pytanie w naszym zestawieniu!

Jak spalić jak najwięcej kalorii?

Aby spalić możliwie jak najwięcej kalorii w czasie jednego treningu, należy posiadać dobrą kondycję. Co za tym idzie – osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, powinny się skupić na nieco mniej intensywnych aktywnościach i stopniowo zwiększać swoją wytrzymałość. Dobrym rozwiązaniem jest również podzielenie treningu na kilka mniejszych części odbywających się w kilkugodzinnych odstępach. Intensywny trening, aby nie skończył się bolesną kontuzją, powinien być też poprzedzony solidną rozgrzewką. Poniżej prezentujemy sporty, które pozwalają spalić najwięcej kalorii.

Kick-boxing

Kick-boxing jest dyscypliną sportową, w której walczy się stosując kopnięcia oraz bokserskie ciosy pięścią. Rozwija ciało w sposób całościowy. Kluczowe role odgrywają tu zarówno gibkość, jak i siła uderzenia oraz szybkość poruszania się. Kick-boxing bardzo mocno angażuje ręce, nogi oraz tułów. Wypracowanie dobrych kopnięć i ciosów zajmuje jednak sporo czasu. Podczas trwającego godzinę treningu można natomiast spalić 582 kalorie.

Bieg po schodach lub wzniesieniach

Bieganie to popularny sport, który stanowi idealne rozwiązanie dla osób chcących w efektywny sposób spalać kalorie. Jeszcze lepsze efekty można uzyskać przez bieganie po schodach lub wzniesieniach. To w pełni kompleksowa forma treningu biegowego, która znacząco przyczynia się do poprawy kondycji, siły statycznej i dynamicznej mięśni, a także stabilizacji stawu biodrowego, skokowego oraz kolanowego. Biegając w ten sposób przez godzinę spalimy około 639 kalorii.

Skakanie na skakance

Skakanka jest ćwiczeniem angażującym do pracy całe ciało. Skakanie na niej wymaga sporo wytrzymałości. Aby urozmaicić taki trening, stosować można różne techniki. Do wyboru mamy między innymi skakanie na jednej nodze, z boku na bok, naprzemienne, z równoczesnym unoszeniem kolan czy skakanie z krzyżowaniem skakanki. Podczas godzinnego skakania na skakance spalić można około 660 kalorii. Aby taki trening był jeszcze bardziej efektywny, warto zaopatrzyć się w nieco cięższą skakankę, która w większym stopniu będzie angażować ręce oraz ramiona do pracy.

Szosowa jazda na rowerze

Szosowa jazda na rowerze to sport, który w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić – szosówka pozwala na pokonywanie dużych dystansów w krótkim czasie. Podczas jednej godziny jazdy na tego typu rowerze spalić można średnio około 704 kalorie.

Sztuki walki

Sztuki walki są pojęciem odnoszącym się rodzajów walki wręcz lub z wykorzystaniem broni białej, takiej jak kije, szable czy szpady. Do najpopularniejszych aktywności tego typu zalicza się judo, ju-jitsu, kung-fu, aikido oraz tai-chi. W czasie jednego treningu sztuk walki można spalić nawet około 740 kalorii. Stanowi on również doskonały sposób na budowanie i modelowanie mięśni.

Jeśli Twoim celem jest poprawa kondycji lub utrata wagi, ale ćwiczenia takie jak bieganie na bieżni nie są dla Ciebie,…

Opublikowany przez Grzegorz „Gary” Garczarczyk Środa, 3 marca 2021

Skateboarding

Skateboarding to aktywność polegająca na wykonywaniu różnego rodzaju trików na deskorolce. Uprawiać go można zarówno w skateparkach, jak i bowlach, czyli specjalnych betonowych wgłębieniach. Podczas jednej godziny jazdy spalić można do 800 kalorii.

Wspinaczka

Wspinaczka po skałce czy górach to sprawdzony sposób na zwiększenie siły mięśni, wzmocnienie kości i stawów oraz poprawę wydolności organizmu, balansu ciała, koordynacji ruchowej i wytrzymałości fizycznej. Godzina wspinaczki pozwala spalić około 818 kalorii.

Pływanie stylem motylkowym

Styl motylkowy jest jednym z najtrudniejszych do opanowania sposobów pływania. Niesie on za sobą jednak szereg korzyści, angażując do pracy wszystkie mięśnie naszego ciała. Styl motylkowy wymaga zarówno dobrej koordynacji ruchowej, jak i dużej siły. Pływając przez godzinę w ten sposób, spalić możemy nawet 900 kalorii.

Foto wyróżniające: pxfuel.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*