Wielka inwestycja w Grudziądzu! Projekt Centrum Sportu i Rekreacji Wodnej zachwyca rozmachem

Wielka inwestycja w Grudziądzu! Projekt Centrum Sportu i Rekreacji Wodnej zachwyca rozmachem
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trwa wysyp ambitnych inwestycji w infrastrukturę sportową na terenie Polski. Jedna z najciekawszych zostanie przeprowadzona w Grudziądzu, gdzie powstanie nowoczesne Centrum Sportu i Rekreacji Wodnej. Projekt został już opracowany, a także wpisany do strategii województwa kujawsko-pomorskiego 2030+.

W skład imponującego kompleksu, z którego będą mogli korzystać również amatorzy czy półprofesjonaliści, wejdą hala widowiskowo-sportowa z torem kolarskim, wodny park rozrywki oraz centrum edukacyjne. Obiekt ma spełniać wszystkie wymogi krajowych federacji dla najwyższych lig, w związku z czym tuż po zakończeniu budowy stanie się miejscem rozgrywania wielu prestiżowych zawodów.

Wspomniana hala przeznaczona będzie do uprawiania wielu popularnych dyscyplin, takich jak siatkówka, piłka ręczna, koszykówka, czy wspomniane kolarstwo. Widownia mogąca pomieścić nawet do 5500 osób świetnie sprawdzi się też podczas organizowania innych imprez masowych. Obiekt będzie bowiem przystosowany do wydarzeń pokroju koncertów, targów, konferencji oraz wydarzeń kulturalnych, o czym poinformował Prezydent Grudziądza – Maciej Glamowski. Efektowne Centrum Sportu i Rekreacji Wodnej stanie się niebawem jedną z największych wizytówek miasta na arenie krajowej.

Wielkiej chwili doczekają się także miłośnicy wodnego szaleństwa. W grudziądzkim parku wodnym na dzieci i dorosłych czekać będą liczne atrakcje. W ofercie znajdzie się możliwość skorzystania z basenu sportowego czy kąpiel w źródłach wody solankowej, stanowiących naturalne prozdrowotne zasoby Grudziądza.

Planowany termin realizacji całego przedsięwzięcia nie został jeszcze podany do publicznej wiadomości. Szacuje się zaś, że całkowita wartość inwestycji zamknie się w kwocie 200-250 mln zł.

✅Opracowaliśmy projekt Centrum Sportu i Rekreacji Wodnej 💪🏻⛹‍♂️🏋‍♀️ 🏊‍♀️ .

✅Na dobrze skomunikowanym terenie na Rządzu,…

Opublikowany przez Maciej Glamowski Prezydent Grudziądza Wtorek, 22 grudnia 2020

Foto wyróżniające: materiały inwestora / UM Grudziądz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*