Plażówka nie tylko nad morzem! Nowe boiska oddawane do użytku

Plażówka nie tylko nad morzem! Nowe boiska oddawane do użytku
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lato to idealny moment na uprawianie sportów na świeżym powietrzu – także tych w wydaniu drużynowym. Profesjonalni siatkarze przygotowują się właśnie do nowego sezonu halowego rozgrywając na piachu turnieje z cyklu PreZero Grand Prix, ale nie zapomniano również o amatorach tej dyscypliny sportu, którzy od tego miesiąca mogą korzystać z wielu nowych boisk do siatkówki plażowej na terenie całego kraju.

Wakacyjne miesiące to okres, w którym rozgrywane są Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej mężczyzn i kobiet. Przez długi czas zawody rangi mistrzowskiej czy Grand Prix Polski odbywały się wyłącznie w kurortach nadmorskich (Niechorze, Krynica Morska, Sopot) lub na Mazurach (Stare Jabłonki), jednak w ostatnich latach popularność tej dyscypliny sportu, także wśród amatorów, zdecydowanie wzrosła, co skłoniło organizatorów największych siatkarskich imprez do przeniesienia rywalizacji także w inne rejony naszego kraju. W tym roku fani popularnej „plażówki” mogą podziwiać zmagania zawodowców m.in. na Śląsku (Cieszyn), w Małopolsce (Myślenice, Kraków), czy na Mazowszu (Warszawa).

Wzmożone zainteresowanie siatkówką plażową zostało również dostrzeżone przez regionalne władze samorządowe, które w swoich gminach rozpoczęły inwestycje w rozwój infrastruktury sportowej. W minionym miesiącu nowe boiska zostały oddane do użytku na Lubelszczyźnie (gmina Drelów), w województwie łódzkim (zrewitalizowana „Przystań” nad Pilicą w Tomaszowie Mazowieckim), zaś na koniec września planowane jest zakończenie prac na Podkarpaciu (Rzeszów).

„Potrzebę budowy takiego boiska zgłaszała młodzież, ale również obecna sytuacja związana z pandemią za tym przemawia” – tłumaczy na łamach „Dziennika Wschodniego” Michał Olesiejuk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Drelowie.

Zważywszy na konieczność zachowania dystansu społecznego, siatkówka plażowa jawi się jako idealny sport na czas pandemii koronawirusa. Nie potrzeba też profesjonalnego sprzętu sportowego czy doskonałego przygotowania fizycznego – wystarczy tylko słoneczna pogoda, piłka i co najmniej cztery osoby chętne do gry na piasku.


Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*