Inwestycje sportowe trwają w najlepsze! Nowoczesne hale wielofunkcyjne powstaną w kolejnych polskich miastach

Inwestycje sportowe trwają w najlepsze! Nowoczesne hale wielofunkcyjne powstaną w kolejnych polskich miastach
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mimo że działalność siłowni, basenów czy stoków narciarskich została czasowo zawieszona, inwestorzy nie rezygnują z zaangażowania kapitałowego w budowę obiektów przeznaczonych do uprawiania sportu. Na terenie całego kraju powstaje właśnie wiele hal wielofunkcyjnych, które po wymuszonej pandemią przerwie ułatwią sportowcom przygotowania do sezonu, a amatorom trenowanie ulubionych dyscyplin.

Przed niespełna tygodniem ogłoszono przetarg na wybór wykonawcy imponującego kompleksu sportowego w Katowicach. W skład nowoczesnego obiektu wejdą hala sportowa z trybunami na trzy tysiące miejsc oraz stadion mogący pomieścić piętnaście tysięcy widzów, który będzie nowym domem dla drugoligowego GKS-u Katowice. Budowa ma rozpocząć się już w przyszłym roku.

Znakomite wieści dla sympatyków aktywności fizycznej napłynęły także z Nowego Sącza, gdzie wkrótce powstanie długo wyczekiwane kryte lodowisko. Latem obiekt będzie natomiast przeistaczał się w dodatkową halę sportową. Według zapowiedzi prezydenta miasta, Ludomira Handzela, nowa infrastruktura umożliwi uprawianie m.in. sportów zespołowych oraz tenisa. Pierwsze prace budowalne ruszą w przyszłym roku.

Latem 2021 najprawdopodobniej dojdzie również do inauguracji Opolskiego Parku Sportu. Oznaczałoby to, że inwestycja zostanie ukończona przed pierwotnie zakładanym terminem. Największą powierzchnię hali zajmować będzie wielofunkcyjne boisko z przeznaczeniem do futsalu, koszykówki, czy siatkówki. Ponadto na terenie całego kompleksu znajdą się też sale do tańca, sportów walki, ścianka wspinaczkowa oraz boisko piłkarskie, a nawet sauna.

To naprawdę będzie petarda! Ostatnie szlify Opolskiego Parku Sportu i już niedługo mieszkańcy będą mogli z niego…

Opublikowany przez Arkadiusza Wiśniewskiego Poniedziałek, 21 grudnia 2020

Foto wyróżniające: Dolnośląskie Centrum Sportu / materiały inwestora

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*