Przychodzi sezon na wiosenne dyscypliny sportowe – gdzie możesz korzystać z uroków natury?

Przychodzi sezon na wiosenne dyscypliny sportowe – gdzie możesz korzystać z uroków natury?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiosna to idealna pora roku na rozpoczęcie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Jakie sporty sprawdzą się najlepiej? 

Jazda na rowerze 

Wiosenna pogoda zachęca do zmiany codziennego transportu na rower. Rozbudowana sieć ścieżek rowerowych w większości polskich aglomeracji miejskich sprzyja codziennym wycieczkom. Bardziej doświadczeni rowerzyści mogą przesiąść się na rower górski i swoje przejażdżki realizować na bardziej wymagających trasach, na przykład w lasie.  

Joga 

Kolejne miesiące to także świetna okazja do treningu na świeżym powietrzu ćwiczeń, które dotychczas odbywały się w salach sportowych czy w domu. Jednym z tego typu zajęć jest joga. Słoneczna pogoda zachęca do realizacji treningu w miejskim parku czy nad jeziorem. 

Bieganie 

Wiosna to nie tylko czas na realizację samodzielnych treningów biegowych, ale także dobra okazja do uczestnictwa w grupowych wydarzeniach. Okres wiosenno-letni to czas, w którym organizowana jest cała lista maratonów czy biegów ze wspólnego startu. Wystarczy sprawdzić program w swoim mieście i zapisać się na najciekawsze eventy. 

Zdj. główne: Walter Martin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*