TOP 10 najlepszych łowisk w Polsce

TOP 10 najlepszych łowisk w Polsce
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Łowienie ryb to zajęcie dla każdego – bez względu na wiek. Jednak tylko nielicznym udaje się złapać największe okazy. Gdzie zatem udać się, aby zwiększyć swoje szanse na rekordowy połów?

Wędkarstwo – sport nie tylko dla starszych mężczyzn

Na hasło wędkarstwo wiele osób oczami wyobraźni widzi mężczyzn w podeszłym wieku, którzy nad ulubioną rzeką czy jeziorem spędzają spokojny czas na emeryturze. Przyszła pora, aby odczarować tę jakże atrakcyjną aktywność uprawianą na świeżym powietrzu. Łowienie ryb to zajęcie dla całej rodziny. Jest to doskonała rozrywka zarówno dla starszych, jak i dla młodszych. Świetnymi wędkarzami mogą być i mężczyźni, i kobiety. Warto zauważyć, że płeć piękna coraz chętniej sięga po wędkę.

Jeżeli zatem szukasz bezpośredniego kontaktu z naturą, chcesz znaleźć sposób na odcięcie się od zgiełku miasta i nie boisz się komarów, to koniecznie czym prędzej rozpocznij swoją przygodę z łowieniem ryb. Poniżej przedstawiamy dziesięć ciekawych miejsc, które polecane są zarówno początkującym, jak i tym bardziej zaawansowanym wędkarzom. Kto wie, może któreś z nich stanie się Twoim ulubionym kierunkiem na weekendowe wyjazdy z rodziną?

Najciekawsze łowiska w Polsce

Mazury – jeżeli lubisz wypoczywać wśród najpiękniejszych jezior w kraju, to na ryby z pewnością wybierzesz się na Mazury. Nie brakuje tu łowisk – zarówno tych ogólnodostępnych, jak i komercyjnych. Do ciekawych propozycji zaliczyć można między innymi Jezioro Mleczarskie, Jezioro Rumiańskie, Jezioro Stręgiel, Rzekę Iławkę czy Kanał Jagielloński. Wszędzie tam możesz liczyć na bliski kontakt z naturą oraz poranny śpiew ptaków.

Podlasie – to miejsce dla osób, które uwielbiają odosobnienie. Cisza, spokój oraz brak zasięgu telefonii komórkowej – z tym możesz spotkać się na malowniczym Podlasiu. W mało którym zakątku kraju spotkasz tylu życzliwych ludzi, którzy będą gotowi pomóc Ci w każdej sytuacji. Jeżeli chcesz wybrać się na ryby na Podlasie, to dobrą opcją będzie między innymi rzeka Narew, Jezioro Zelwa oraz Jezioro Kupowo.

Lubelszczyzna – to kolejna alternatywa dla miłośników wschodniej ściany naszego kraju. Również na Lubelszczyźnie nie brakuje urokliwych miejsc, w których można liczyć na udany połów ryb. Największym zainteresowaniem wśród miłośników nocnych połowów cieszą się między innymi Stawy w Siemieniu, Zalew Majdan oraz Jezioro Słone.

Podkarpacie – ten region naszego kraju kojarzy się przede wszystkim z połoninami, z których roztaczają się majestatyczne widoki. Jeżeli wybierasz się na weekend na południowy-wschód Polski i zmęczysz się górskimi wędrówkami, to możesz odpocząć, łowiąc ryby! Koniecznie odwiedź podczas wyjazdu takie łowiska jak rzeka Ropa (królestwo pstrąga i lipienia), starorzecze Jasiołki czy rzekę Osławę.

Małopolska – może dla wielu osób będzie to niemałe zdziwienie, lecz w bliższych i dalszych okolicach grodu Kraka można znaleźć wiele ciekawych łowisk. Warto w tym miejscu wspomnieć choćby o królowej polskich rzek – Wiśle. Dużym zainteresowaniem cieszy się także Dunajec czy rzeka Skawa.

Wielkopolska – pora przenieść się do drugiej części kraju. Wielkopolska znana jest z malowniczych jezior. Wypoczniesz tu między innymi nad jeziorem Tuczno. Możesz wybrać się także nad jezioro Średzkie.

Śląsk – okolice śląska to nie tylko kopalnie czy beskidzkie szczyty. Można tu także znaleźć sporo miejsc, w których ciszę i upragniony spokój odnajdą wędkarze. Gdzie na Śląsku pojechać na ryby? Dobrym pomysłem będą Stawy w Boguszynie czy Zalew Kamienna Góra.

Kujawy – szukasz idealnego miejsca na wędkowanie na terenie kujawsko-pomorskiego? Koniecznie odwiedź Jezioro Głuchowo, Dźwierzno, Archidiakonkę czy Grodzeńskie.

Mazowsze – czas na ciekawe propozycje dla mieszkańców stolicy. Jeżeli chcesz wyskoczyć z domu na kilka godzin na ryby, to możesz wybrać się do Sierpca, gdzie czekają na Ciebie jeziorka miejskie. Jeżeli wolisz miejsca nieco bardziej ustronne, wybierz się nad Glinianki w Konstancinie.

Pomorze Zachodnie – wśród propozycji najlepszych łowisk nie mogło zabraknąć zachodniego pomorza. Mieszkańcy tego regionu polecają szczególnie Jezioro Bukowo, Jezioro Bielsko, a także Jezioro Smolno.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Znajdzlowisko.pl 06.01.2021

    Na stronie internetowej http://www.znajdzlowisko.pl jest dostępnych sporo łowisk. Znajduje się tam mapa, wyszukiwarka i aktualności. Warto wejść

  • powedkuj.pl 15.04.2021

    Innych łowisk warto wyszukać na stronie www https://powedkuj.pl/

  • Znajdzlowisko.pl 08.06.2021

    Jeśli ktoś poszukuje łowisk komercyjnych to warto wejść na stronę http://www.znajdzlowisko.pl –> tam uda wam się odnaleźć zbiorniki komercyjne, prywatne czy specjalne z całej Polski- w każdym województwie.