5 stadionów w Polsce, które musisz odwiedzić

5 stadionów w Polsce, które musisz odwiedzić
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Są takie nietypowe miejsca, które rzadko są brane pod uwagę podczas zwiedzania, a zapewniają mnóstwo rozrywki i dostarczają niezapomnianych wrażeń. O jakie miejsca chodzi? Stadiony to obiekty warte zobaczenia – niezależnie, czy zaliczamy się do fanów piłki nożnej, czy od niej stronimy.

Polskie stadiony to naprawdę piękne i interesujące obiekty, które zapewne zna każdy zapalony fan tego sportu. Efektownym piłkarskim „domem” mogą pochwalić się już m.in. Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Wisła Kraków, a nawet Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Jednak to cenna atrakcja turystyczna nie tylko dla kibiców. To miejsca, które robią zawsze ogromne wrażenie, zapierając dech swoją architekturą i rozmiarami, w których czuć magię i klimat emocji. Stadion będzie oryginalnym i ciekawym punktem każdej wycieczki krajoznawczej po polskich miastach. To fajna atrakcja zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych.

Najciekawsze i największe stadiony w Polsce

Stadion Energa Gdańsk uznawany jest za jeden z najpiękniejszych polskich stadionów. To budowla przypominająca zarówno kształtem, jak i kolorem bursztyn. Ta niezwykła architektura została doceniona w wielu prestiżowych konkursach. Poza wszelkimi eventami sportowymi i rozrywkowymi, to również doskonałe miejsce na wycieczkę z przewodnikiem, podczas której można zwiedzić dotychczas zamknięte przed publicznością miejsca. Na Arenie Gdańsk, gdzie na co dzień swoje spotkania rozgrywa Lechia Gdańsk, stworzono również miejsce z myślą o dzieciach, czyli Fun Arenę, która oferuje rozrywkę przeznaczoną dla całej rodziny. Znajdziemy tutaj tor wrotkarski czy gokartowy, park trampolin, arenę do paintballa czy escaperoom. Obiekt oferuje również zwiedzenie muzeum Lechii Gdańsk.

PGE Narodowy jest jednym z najnowocześniejszych, ale również robiących ogromne wrażenie stadionów. To tutaj swoje mecze rozgrywały największe gwiazdy światowego i polskiego futbolu, czy organizowały swoje koncerty najpopularniejsze gwiazdy muzyki rozrywkowej. Stadion oferuje fantastyczną możliwość zwiedzenia całego obiektu, w tym również miejsc, która w czasie zwykłych eventów są wyłączone z użytku. Stadion oferuje również niezapomnianą rozrywkę dla całych rodzin. W swojej ofercie posiada centrum mądrej zabawy dla dzieci, tor kartingowy, warsztaty longboardowe, zajęcia rolkarskie, czy zajęcia biegowe, prowadzone pod okiem doświadczonych trenerów.

Stadion Wrocław swoim kształtem przypomina chiński lampion, co tworzy zachwycającą i zapierającą dech w piersiach budowlę, którą podziwiają fani futbolu na całym świecie. Dzięki zastosowaniu technologii oświetleniowej możliwa jest zmiana koloru oświetlenia obiektu, a charakterystycznym elementem konstrukcji stadionu jest jego elewacja zbudowana z półprzezroczystej siatki wykonanej z włókna szklanego pokrytego teflonem, co dodatkowo wyróżnia stadion wśród innych, tworząc wyjątkową, pełną niespodzianek budowlę. Stadion Śląska Wrocław oferuje park, tzn. Arenę Gigantów, która składa się z wielu różnych, dmuchanych atrakcji, które skradną serce każdemu dziecku i dorosłemu. Znajdziemy tu zjeżdżalnie, zamki do skakania, czy tory przeszkód, a także strefę gier. Stadion oferuje również lodowisko, park trampolin, klub fitness i tor kartingowy.

Stadion Śląski w Chorzowie to wielofunkcyjny obiekt położony na terenie Parku Śląskiego. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych stadionów w Polsce. To miejsce sportowo-rozrywkowe, organizujące masę wydarzeń. Po raz ostatni piłka nożna na reprezentacyjnym poziomie gościła tam jesienią 2020 roku, kiedy to Polska mierzyła się towarzysko z Ukrainą.

Charakterystycznym znakiem stadionu jest dach zaprojektowany z półprzezroczystego, sztucznego tworzywa, który jest podświetlany na trzy kolory – biały, niebieski i czerwony, w nocy tworząc piękną, widowiskową łunę. Kompleks Stadionu Śląskiego oferuje boisko do koszykówki, korty do tenisa, siłownię, restaurację i hotel, który jest wspaniałym miejscem do noclegu w przypadku wizyt na Górnym Śląsku. To również największa i najlepsza scena muzyczna, dzięki której można przeżyć niezapomniane wrażenia.

Stadion Poznań to wyjątkowy obiekt rozrywkowo-sportowy. Stadion ma interesujący projekt architektoniczny – dach został stworzony z membranowego pokrycia barwy naturalnego jedwabiu, z modularnym podziałem co 9 metrów. Daje to fenomenalne i niesamowicie widowiskowe wrażenie pofalowanej powierzchni. Kompleks Stadionu oferuje różnego rodzaju rozrywki – tor kartingowy, boiska sportowe, klub fitness, czy ścianki wspinaczkowe – czyli coś, co pokochają wielbiciele wszelkich aktywności. Na terenie obiektu, gdzie swoje domowe mecze rozgrywa Lech Poznań (a w przeszłości gościnnie występowała także Warta Poznań), znajduje się również restauracja oferująca wyjątkowe potrawy oraz klub muzyczny B17, który pozwoli na relaks i wyjątkowy wieczór w rytmie muzyki.

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*