Nowe propozycje na posiedzeniu Prezydium Zarządu Głównego PZW

Nowe propozycje na posiedzeniu Prezydium Zarządu Głównego PZW
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W piątek 31 lipca odbyło się zebranie Prezydium Zarządu Głównego PZW, podczas którego zostały omówione istotne kwestie dla środowiska wędkarskiego w Polsce. Na tapecie znalazły się nowelizacja obecnie obowiązującego statutu, powołanie we współpracy z rządem nowej formacji zajmującej się ochroną przyrody oraz przyszłoroczne wybory w PZW.

Obrady Prezydium Zarządu Głównego PZW zainaugurowała symboliczna minuta ciszy poświęcona pamięci dwóch byłych prezesów OPZW – Edwarda Kosiewskiego (Okręg PZW w Lublinie) oraz Włodzimierza Kornaszewskiego (Okręg PZW w Szczecinie). Po części oficjalnej rozpoczęła się dyskusja nad głównymi zagadnieniami lipcowego posiedzenia. Wiele uwagi poświęcono wiodącej obecnie kwestii utworzenia tzw. straży uprawnionej do rybactwa. Przedstawiciele Zarządu nadal prowadzą intensywne rozmowy z rządem w sprawie powołania nowej formacji, która miałaby zajmować się ochroną przyrody, w tym zbiornikami wodnymi, a więc także łowiskami wędkarskimi.

Źródło: www.pzw.org.pl

Podczas piątkowych obrad podniesiona została również sprawa nowelizacji statutu. Nowy dokument, który będzie powstawał we współpracy z prawnikami, ma być nieskomplikowany, czytelny i opatrzony komentarzami zrozumiałymi dla wędkarzy. Szczegółowe omówienie założeń powstającego statutu nastąpi jednak na specjalnym spotkaniu prezesów wszystkich okręgów.

Mając na uwadze fakt, iż w przyszłym roku odbędą się wybory do Zarządu Głównego PZW na kolejną kadencję, Prezydium debatowało także na temat ordynacji wyborczej oraz zagrożeń związanych z panującą w naszym kraju pandemią koronawirusa.

Inne ważne dla wędkarzy zagadnienia (m.in. składka ogólnopolska, porozumienia międzyokręgowe, zarybienia) zostały poruszone dwa tygodnie wcześniej podczas spotkania online z udziałem Dariusza Dziemianowicza – wiceprezesa ZG PZW do spraw mediów i promocji, oraz Wiesława Heliniaka – wiceprezes ZG PZW ds. ochrony i zagospodarowania. Zapis wideokonferencji dostępny jest na oficjalnym kanale Wiadomości Wędkarskich na YouTube.

Zdjęcie wyróżniające: Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*