Korty do padla – czy warto w nie zainwestować?

Korty do padla – czy warto w nie zainwestować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W Twojej okolicy brakuje kortów do padla? Nowe korty cieszyłyby się powodzeniem i przyciągały coraz większe rzesze miłośników tego sportu? Rozważasz inwestycję w niezbędną infrastrukturę? Przekonaj się, dlaczego warto stawiać nowe korty do padla w Polsce.

Korty do padla w Polsce – trudno dostępna infrastruktura

Padel to sport rakietowy, który znają w zasadzie wszyscy mieszkańcy krajów hiszpańskojęzycznych. Popularność tej gry rozlewa się również na inne kraje świata, w tym na Europę i Polskę. Infrastruktura wciąż nie jest jednak powszechnie dostępna – nie we wszystkich polskich województwach znajduje się ośrodek sportowy z kortami do padla, a w tych, w których takowe są, nierzadko trzeba przejechać kilkadziesiąt kilometrów, aby móc porywalizować ze znajomymi.

Zatem wiele wskazuje na to, że popyt na padel w Polsce wciąż przewyższa podaż, a potencjał do popularyzowania tej dyscypliny i przyciągania jej nowych miłośników jest naprawdę spory.

Jak wygląda inwestycja w korty do padla?

Korty do padla to specjalistyczne obiekty sportowe, które wymagają przeprowadzenia fachowych pracy budowlanych i montażowych. Nieco łatwiej jest zbudować korty wewnątrz hali, ponieważ gotowe jest już podłoże. Na zewnątrz przygotowanie powierzchni wymaga natomiast przeprowadzenia prac ziemnych, z uwzględnieniem przygotowania odpowiedniego drenażu, odprowadzającego wodę opadową.

Korty do padla wymagają także postawienia ścian, które muszą stać stabilnie i być odporne na warunki atmosferyczne. Nawierzchnia ze sztucznej trawy wysypywana jest natomiast piaskiem.

Jakie korzyści płyną z inwestycji w korty do padla?

Pierwsza kwestia to potencjalne zainteresowanie dostępnością do kortów. Padel jest sportem o wiele łatwiejszym niż tenis ziemny, dlatego uprawiać mogą go osoby w każdym wieku i o różnej sprawności fizycznej. Już pierwsza rozgrywka może być naprawdę emocjonująca i przynieść wiele satysfakcji. Dlatego z kortów do padla chętniej korzystałoby znacznie więcej osób niż z kortów do tenisa. Trudno dostępność infrastruktury sprawia, że z kortów do padla korzystają nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale także miłośnicy tej gry, którzy muszą pokonać nawet kilkadziesiąt kilometrów.

Druga sprawa to powierzchnia kortów do padla. Na jednym korcie do tenisa ziemnego można zmieścić aż trzy korty do padla. Jako że w padel gra się zwykle w parach deblowych, to na tej samej powierzchni zamiast dwoje zawodników może rywalizować aż dwanaścioro, co przełoży się w oczywisty sposób na zyski z prowadzenia klubu sportowego z kortami do padla.

Po trzecie, korty do padla są otoczone z każdej strony ścianami, które biorą udział w grze. Ich zewnętrzna strona może stanowić powierzchnię reklamową, którą wykorzystasz do zwiększenia zysków swojego klubu.

Zbuduj nowoczesne korty do padla z Padel Team Polska

Interesuje Cię inwestycja w korty do padla? Najnowocześniejsze obiekty, które spełnią światowe standardy jakości, funkcjonalności i bezpieczeństwa, zbudujesz we współpracy z Padel Team Polska. Jest to najszybciej rozwijająca się organizacja związana z padlem w naszym kraju, a inwestycje realizuje zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Z Padel Team Polska możesz wybudować korty singlowe, deblowe oraz panoramiczne, umożliwiające swobodne oglądanie rozgrywek przez publiczność. Co więcej, możesz także wyposażyć je w sztuczne oświetlenie.

Znajdź miejsce do inwestycji w korty do padla

Sprawdź, gdzie w Polsce jest potencjał do wybudowania kortów do padla, które cieszyłyby się dużą popularnością.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*