Sport dla pracowników — co zorganizować?

Sport dla pracowników — co zorganizować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nie od dzisiaj wiadomo, że sport to zdrowie. Jako pracodawca powinieneś zadbać o odpowiedni ruch swoich pracowników. Zobacz, co warto zorganizować w swojej firmie. 

Karta MultiSport

Pierwszym sportowym benefitem, który możesz zorganizować dla swoich pracowników jest karta MultiSport. Niesie ona za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim dzięki niej, twoi pracownicy zyskują dostęp do licznych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Dzięki różnorodności zajęć w ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Miejsc w Polsce, gdzie akceptuje się taką kartę, jest naprawdę wiele. Sprawia to, że każdy będzie w stanie dopasować do siebie lokalizację, sprzęt oraz godziny zajęć. Taki dodatek może zmotywować twój zespół do regularnych treningów. Warto także sprawić swoje odpowiedni strój do ćwiczeń. Znajdziesz je na przykład na stronie https://second-you.com/pl/

Jazda na rowerze

Aktywność fizyczna czy sporty nie muszą ograniczać się tylko do siłowni i profesjonalnego sprzętu. Odpowiednią ilość ruchu zapewni także jazda na rowerze, do której warto zachęcać swoich pracowników. Zrobisz to na przykład, montując przed firmą wieszaki rowerowe. Warto zachęcać swój zespół do tego typu aktywności, ponieważ jazda na rowerze to nie tylko zdrowie, ale także energia, która przełożyć może się na efektywność i wydajność w pracy. Pomyśl o stworzeniu wypożyczalni rowerów dla swojego personelu. Będzie to doskonała alternatywa zwłaszcza dla osób, które nie posiadają takiego sprzętu w domu. Można także postawić na rolki męskie, które będą ciekawą odmianą transportu do pracy.

Uprawianie sportu przez pracowników

Jeśli chcesz zachęcić swoich pracowników do uprawiania sportu, musisz wyznaczyć im cele, które niewątpliwie zachęcą ich do aktywności fizycznej. Organizując sporty zespołowe, postaw na system lig i nagród, polegający na tych samym zasadach co różne mistrzostwa. Dzięki temu twój zespół chętniej się ze sobą zmierzy. 

Zabieraj swój zespół na regularne treningi. Dobrym pomysłem będzie także wynajęcie sprzętu firmowego i udostępnienie go pracownikom, dzięki czemu nie będą musieli wydawać pieniędzy na ich zakup.

Pamiętaj o systematyczności. Wyznacz jeden dzień w tygodniu, w którym postawisz na aktywność fizyczną. Nie odstawaj od pozostałych i także uczestnicz w różnego rodzaju sportach. Daj przykład swoim pracownikom, że ruch to przyjemność, z której wynika wiele korzyści. 

Fot.: Ambroise NICOLAO/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*