Tenis stołowy dobrą alternatywą na czas pandemii koronawirusa

Tenis stołowy dobrą alternatywą na czas pandemii koronawirusa
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wirus SARS-CoV-2 nie daje za wygraną i wciąż rozprzestrzenia się w wielu krajach świata. Osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez regularnego ruchu szukają więc sposobów na aktywne, a zarazem bezpieczne spędzenie wolnego czasu. Dobrą alternatywą na okres trwającej pandemii wydaje się tenis stołowy. Miłośników popularnego „ping-ponga” w naszym kraju nie brakuje, dlatego też w wielu polskich miastach organizowane są turnieje dla amatorów tej dyscypliny sportu.

Tenis stołowy to sprawdzona i dość popularna w Polsce rozrywka, a przede wszystkim od 1988 roku dyscyplina olimpijska, która w wydaniu zawodowców bywa niezwykle widowiskowa.

Aby spróbować swoich sił w amatorskiej wersji tego sportu, nie potrzeba wcale drogiego sprzętu ani zaawansowanych akcesoriów. Koszt zakupu zestawu z dwiema rakietkami, piłeczkami oraz siatką to koszt ledwie kilkudziesięciu złotych. W przypadku bardziej zaawansowanych zawodników skompletowanie całego sprzętu może jednak wynieść nawet kilkaset do kilku tysięcy złotych.

W dobie rządowych restrykcji i zasad społecznej izolacji tenis stołowy wydaje się idealną alternatywą na aktywne, a przy tym bezpieczne spędzenie wolnego czasu. Graczy dzieli bowiem stół o długości 2,74 metra, a podczas rozgrywki nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu pomiędzy uczestnikami.

W najbliższym czasie nadarzy się wiele okazji, aby zweryfikować swoje umiejętności w konfrontacji z innymi zawodnikami. W różnych regionach naszego kraju zostaną zorganizowane turnieje dedykowane właśnie amatorom „ping-ponga”. W środę 19 sierpnia o godz. 10 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Inowrocławiu odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego w ramach cyklu „Aktywne Wakacje z OSiR”. Rywalizacja będzie toczyć się w dwóch kategoriach: dzieci i młodzieży (do 15 lat) oraz dorosłych (open).


https://www.facebook.com/inowroclaw.infopl/posts/10158117830353292

Kolejnego dnia, a więc we czwartek 20 sierpnia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej do pingpongowej potyczki – już po raz drugi w tym miesiącu – przystąpią mieszkańcy Pruszkowa (także w kilku kategoriach), zaś 21 sierpnia na hali MOSiR w Tarnobrzegu dojdzie do oficjalnego zakończenia cyklu „Wakacje z rakietką” organizowanego przez Klub Tenisa Stołowego Enea Siarka Tarnobrzeg we współpracy z miejscowym MOSiR-em. Już od kilku dni dzieci i młodzież mogą doskonalić swoje tenisowe umiejętności pod czujnym okiem zawodowców, a weryfikacją ich postępów będzie piątkowy turniej (przewidziano także zawody dla dorosłych).

Amatorzy tenisa stołowego w te wakacje będą mieli jeszcze wiele możliwości rywalizacji, w przeciwieństwie do profesjonalistów. Zarząd Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (ETTU) zdecydował w tym tygodniu o przełożeniu zaplanowanych na 15-20 września Mistrzostw Europy w tenisie stołowym, które miały odbyć się na stołecznym Torwarze.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*