Tradycji nie stało się zadość. Coroczny Bieg Wedla trwa, ale tylko w formie wirtualnej

Tradycji nie stało się zadość. Coroczny Bieg Wedla trwa, ale tylko w formie wirtualnej
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia COVID-19 nie przestaje odciskać swojego piętna w świecie sportu amatorskiego. Tegoroczna, XVI edycja Biegu Wedla – wzorem większości imprez biegowych rozgrywanych w ostatnim czasie – odbywa się wyłącznie w formule wirtualnej. Na skutek obostrzeń wyjątkowo nie uświadczymy zatem tradycyjnego wyścigu alejami Parku Skaryszewskiego w Warszawie.

XVI Bieg Wedla wygląda inaczej od dotychczasowych edycji. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestników, zadecydowano o zmianie formatu zawodów na wirtualny. W ten sposób każdy zawodnik może pokonać wyznaczony dystans w dowolnym miejscu na kuli ziemskiej. Nowa odsłona biegu z pewnością spodoba się osobom, które z różnych przyczyn nie mogły pojawić się w stolicy.

BIEG WIRTUALNY

W związku z przedłużeniem (do 31.01.2021 r.) restrykcyjnych przepisów epidemiologicznych i po…

Opublikowany przez Bieg Wedla Wtorek, 12 stycznia 2021

Biegacze tradycyjnie mają możliwość wyboru najbardziej korzystnego dla siebie dystansu. Dorośli uczestnicy Biegu Wedla mogą spróbować swoich sił na odcinkach o długości 5,5 oraz 9 km. Dystans przeznaczony dla dzieci do 7. roku życia wynosi 0,25 km, zaś młodzież do lat 15 rywalizuje na trasie 1,86 km. O towarzyskim charakterze imprezy najlepiej świadczy fakt, iż każdy biegacz – niezależnie od uzyskanego wyniku – będzie mógł zgłosić się po pamiątkowy medal, słodki upominek, a także voucher do Pijalni Czekolady E.Wedel. Dodatkowo wylosowanych zostanie 20 szczęśliwców, którzy otrzymają również specjalne wyróżnienia w postaci upominków i pucharów.

Nietypowa formuła zawodów zmusiła też organizatorów do zastosowania innych rozwiązań. Nie odbywa się zatem oficjalny pomiar czasu – zamiast tego uczestnicy deklarują swój udział i rejestrują uzyskane rezultaty za pośrednictwem przeznaczonej do tego celu zakładki w dedykowanym serwisie. Swój wynik można zgłaszać do niedzieli 7 lutego 2021. Po upływie tego terminu, na stronie Biegu Wedla zostanie opublikowana honorowa lista najlepszych biegaczy.

REJESTRACJA WYNIKU

Wszystkich zapraszamy do rejestracji swojego wyniku z podaniem parametrów trasy, którą udało się…

Opublikowany przez Bieg Wedla Niedziela, 31 stycznia 2021

Przypomnijmy, że trwają także zapisy na charytatywny bieg Wings for Life World Run 2021. 9 maja biegacze-amatorzy z całego świata połączą siły, by wesprzeć osoby z przerwanym rdzeniem kręgowym. Całość opłat startowych zostanie przeznaczona na prowadzenie zaawansowanych badań. Rejestracji można dokonać na oficjalnej stronie wingsforlifeworldrun.com.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*