Charytatywna 1MILA – wirtualna rywalizacja dla wsparcia młodych biegaczy

Charytatywna 1MILA – wirtualna rywalizacja dla wsparcia młodych biegaczy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolejne rygorystyczne obostrzenia nie powstrzymują biegaczy-amatorów przed rywalizacją, choć obecnie odbywa się ona przede wszystkim w formie wirtualnej. W taki sposób zostanie rozegrana Charytatywna 1MILA, gdzie każda przebiegnięta przez uczestników mila to złotówka przeznaczona na wsparcie młodych adeptów lekkoatletyki znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

W dobie coraz to nowszych restrykcji wszystko wskazuje na to, że tradycyjne wiosenne imprezy biegowe będą musiały niestety poczekać do przyszłego roku. Środowisko sportu amatorskiego niejednokrotnie udowadniało jednak, że tak łatwo się nie poddaje, o czym świadczy fakt, że wirtualne biegi organizowano nawet podczas Świąt Wielkanocnych.

Teraz nadszedł czas na kolejne ciekawe inicjatywy biegowe, wśród których prym wiedzie aktualnie cykl ogólnopolskich zawodów lekkoatletycznych na dystansie 1609 m pod nazwą Charytatywna 1Mila. W wydarzeniu będzie rozróżnionych pięć etapów – co dwa tygodnie trwania wirtualnej zabawy nastąpi podsumowanie wyników, a uczestnicy zostaną nagrodzeni. Do wygrania są akcesoria sportowe ufundowane przez partnera akcji, markę Decathlon.

Zapisy na charytatywną imprezę są prowadzone za pośrednictwem oficjalnej strony biegu 1mila.pl. Każdy zawodnik może pokonać dystans wynoszący 1600-1610 m w dowolnym miejscu w Polsce, a następnie zarejestrować uzyskany rezultat oraz dokumentację wyniku w postaci zdjęcia poprzez intuicyjny formularz znajdujący się pod wspomnianym adresem. Za udział w zabawie nie zapłacimy ani grosza.

Nadrzędnym celem Charytatywnej 1MILI nie jest jednak pobijanie życiowych rekordów, ani tym bardziej rywalizacja o nagrody, a pomoc w rozwoju młodych biegaczy w wieku 14-17 lat, którzy z różnych powodów nie mogą liczyć na zaplecze finansowe. Zasada jest prosta – im więcej przebiegniętych mil, tym więcej funduszy na przyszłość polskiego sportu!

No to ruszamy! 🚀 Charytatywna 1MILA 🧡 Dobroczynna, motywująca i bezpłatna!

BIEGAJ! 🏃‍♂️ POMAGAJ! 🤝 WYGRYWAJ! 🏆

Opublikowany przez 1 Mila Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*