Powrót branży fitness już w tym miesiącu. Znamy oficjalną datę!

Powrót branży fitness już w tym miesiącu. Znamy oficjalną datę!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od kilkunastu dni można już uprawiać sport na świeżym powietrzu, a także przeprowadzać w zamkniętej infrastrukturze zorganizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży. Teraz nadszedł czas na kolejny ważny krok, a mianowicie powrót branży fitness oraz otwarcie basenów dla szerszego grona odbiorców. Na siłownie i pływalnie już wkrótce ponownie zawitają miłośnicy aktywności fizycznej, choć wszystko będzie się oczywiście odbywać z zachowaniem odpowiednich wytycznych sanitarnych.

Nieprzerwanie zamrożona od października ubiegłego roku branża fitness po długich miesiącach posuchy nareszcie może odetchnąć z ulgą. Z opublikowanego we czwartek rozporządzenia Rady Ministrów wynika bowiem, że już od 29 maja siłownie oraz baseny powrócą do regularnej działalności. Z infrastruktury sportowej będą mogli korzystać tym samym wszyscy zainteresowani, a nie wyłącznie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich.

Nie obejdzie się jednak bez pewnych restrykcji. Limit osób jednocześnie przebywających na terenie danego obiektu został zawężony do jednej osoby na 15 m2 powierzchni. Dodatkowo ludzie odpowiedzialni za infrastrukturę będą zobowiązani do regularnego dezynfekowania szatni, węzłów sanitarnych oraz sprzętu. Pomiędzy odwiedzającymi pływalnię lub siłownię grupami zostanie natomiast zapewniony 15-minutowy odstęp.

Długo wyczekiwany powrót branży fitness może stanowić punkt zwrotny w odbudowaniu sportu amatorskiego po wielotygodniowym lockdownie. Na chwilę obecną wprowadzone obostrzenia mają obowiązywać do 5 czerwca. Niewykluczone jednak, że po upływie tego czasu zostaną one poluzowane, podobnie jak było zresztą w przypadku aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*