Pierwszy krok ku normalności. Sport na świeżym powietrzu z zielonym światłem od rządu!

Pierwszy krok ku normalności. Sport na świeżym powietrzu z zielonym światłem od rządu!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bardzo istotne wieści dla amatorów aktywności fizycznej napłynęły pod koniec ubiegłego tygodnia. Od poniedziałku 19 kwietnia powróciła znów możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu! O zmianie w obowiązujących obostrzeniach poinformował na oficjalnej konferencji prasowej minister zdrowia – Adam Niedzielski.

Polacy od kilku tygodni tkwią w stanie twardego lockdownu, tymczasem we środę zdecydowana większość wprowadzonych restrykcji związanych z przedłużającą się pandemią COVID-19 została przedłużona. Wyjątek stanowią obostrzenia dotyczące sportu amatorskiego, w których zaszła bardzo ważna zmiana.

Od poniedziałku 19 kwietnia ponownie można uprawiać dyscypliny sportowe na obiektach znajdujących się na świeżym powietrzu. Oznacza to, że niebawem do treningów wrócą między innymi zawodnicy występujący w amatorskich rozgrywkach piłkarskich. Należy jednak pamiętać o obowiązującym limicie 25 osób.

Ponadto dopuszczone jest współzawodnictwo dzieci i młodzieży w zawodach sportowych organizowanych przez licencjonowany związek sportowy. Wygląda zatem na to, że petycja wystosowana niedawno przez Stowarzyszenie PAAS przyniosła zamierzony efekt.

Odmrożenie aktywności na świeżym powietrzu to jedyne zmiany, jakich uświadczymy w najbliższym czasie. Wszystkie wydarzenia związane ze sportem w dalszym ciągu będą odbywać się bez udziału publiczności, natomiast baseny, siłownie i kluby fitness pozostaną zamknięte.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*