Baseny także masowo oblegane. Pływacy-amatorzy spragnieni wodnych aktywności!

Baseny także masowo oblegane. Pływacy-amatorzy spragnieni wodnych aktywności!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Po poluzowaniu obostrzeń i otwarciu części infrastruktury sportowej, Polacy błyskawicznie wrócili do ulubionych aktywności. Najbardziej rozchwytywane wydają się obecnie stoki narciarskie, aczkolwiek na brak zainteresowania z pewnością nie mogą narzekać również baseny czy parki wodne. Gdzie najbardziej stęskniono się za pływaniem?

Każdy amator sportu dobrze wie, że przepłynięcie choćby kilkunastu długości na basenie to aktywność wprost nieoceniona, jeśli chodzi o odpowiednią regenerację organizmu. Nie może więc dziwić fakt, że gdy 12 lutego pływalnie zostały testowo otworzone na dwa tygodnie, pełni zapału ludzie z wielu zakątków kraju szturmem zaczęli odwiedzać swoje ulubione miejsca.

Radio Eska postanowiło złożyć wizytę na poznańskiej pływalni Chwiałka, aby przekonać się, czy pływakom-amatorom rzeczywiście tak mocno doskwierało zamknięcie basenów i parków wodnych. Odpowiedzi, jakich udzielili dziennikarzom odwiedzający nie pozostawiają wątpliwości – za regularnym pływaniem stęsknili się miłośnicy aktywnego stylu życia w każdym wieku.

Wodnego szaleństwa nie mogli się także doczekać w stolicy. Mowa tutaj o rekordowych liczbach, bowiem od ubiegłego piątku do soboty odnotowano niemal 20 tysięcy wizyt na warszawskich pływalniach! Największe oblężenie spośród otwartych basenów przeżywała podczas weekendu Pływalnia Polonez OSiR Targówek, gdzie na przestrzeni trzech dni pojawiło się niespełna 2,5 tys. osób. Pozostałe z rozchwytywanych obiektów odnotowały w tym czasie liczby wejść oscylujące w granicach 1-2 tys.

Jak się okazuje, zapalonych pływaków nie brakuje również w nieco mniejszych miejscowościach. Olbrzymim zainteresowaniem cieszy się m.in. Park Wodny w Tarnowskich Górach, gdzie uruchomiono nawet zajęcia nauki pływania i aquafitness. Podobnie jest w Małopolsce – tu z kolei niezwykle popularne są zajęcia na krytej pływalni w Jaroszowcu.

Wszystko wskazuje na to, że sympatycy rekreacyjnego sportu nie będą tracić czasu i wykorzystają najbliższe dwa tygodnie niezwykle intensywnie.

Pływalnia już otwarta!

Tęskniliście za wizytami na basenie? Pamiętajcie, że pływalnia jest już ponownie otwarta 🏊💦

🕓 Zapraszamy codziennie od 6:15 do 22:00

❗️ Przypominamy o konieczności przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Na terenie pływalni przemieszczamy się w maseczkach (z wyjątkiem natrysków i samej hali basenowej), dezynfekujemy ręce i zachowujemy dystans społeczny od innych osób.

Opublikowany przez Pływalnia Polonez OSiR Targówek Wtorek, 16 lutego 2021

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*