Pomoc w biegu. Zapisy na Wings for Life World Run 2021 już trwają!

Pomoc w biegu. Zapisy na Wings for Life World Run 2021 już trwają!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Za kilka miesięcy rozpocznie się kolejna edycja charytatywnego biegu Wings for Life World Run. Biegacze-amatorzy wystartują jednocześnie z najróżniejszych zakątków świata, by wesprzeć potrzebujących. Wiele lokalizacji startowych znajduje się na terenie naszego kraju!

Wings for Life to fundacja wspierająca badania i testy kliniczne na całym świecie, której nadrzędnym celem jest odnalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W realizacji tego ambitnego założenia ma pomóc właśnie organizowany od 2014 roku w 33 miastach bieg charytatywny. Całość opłat startowych oraz donacji uczestników trafia bezpośrednio na konto Fundacji, która pozyskane środki wykorzystuje później do prowadzonych badań.

Zasady wyścigu są bardzo proste – zawodnicy biegną ile sił w nogach do momentu, gdy nie wyprzedzi ich Samochód Pościgowy, który wyznacza symboliczną linię mety. Rywalizacja ma charakter towarzyski, a dużo ważniejsze od uzyskanego rezultatu są idea oraz szczytny cel towarzyszący imprezie.

On a scale from 1 to this guy, how PUMPED are you for May 9? 💪

Opublikowany przez Wings for Life World Run Piątek, 4 grudnia 2020

Ambasadorem tegorocznej edycji Wings for Life World Run został Kuba Przygoński. Polski rajdowiec i były motocyklista zakończył Abu Dhabi Dessert Challenge w 2014 roku z ciężkim złamaniem kręgosłupa. Długa rehabilitacja umożliwiła mu jednak powrót do formy, dlatego teraz dalszą karierą sportową łączy z niesieniem pomocy osobom zmagającym się z podobnym urazem. 35-latek wziął również udział w podcaście, w którym opowiedział m.in. jak bieganie pomogło mu w przygotowaniach do startu w nadchodzącym rajdzie Dakar.

Listen to „Kuba Przygoński | „Byle jak najdłużej na pełnym gazie!”” on Spreaker.

Na charytatywny bieg można rejestrować się za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Opłata startowa wynosi 70 zł. Początek w niedzielę 9 maja od godz. 13:00. Wśród dostępnych polskich lokalizacji znajdują się Kalety, Opole czy Grodzisk Mazowiecki. Z kolei Bieg Flagowy, na który zapisy jeszcze się nie zaczęły, odbędzie się w Poznaniu.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*