Amatorzy zawalczą o tytuł pierwszego czempiona Mistrzostw MMA Polska!

Amatorzy zawalczą o tytuł pierwszego czempiona Mistrzostw MMA Polska!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Amatorów mieszanych sztuk walki czeka wkrótce nie lada gratka – 31 października odbędzie się premierowa edycja Mistrzostw MMA Polska. W imprezie organizowanej w Warszawie może wziąć udział każdy pełnoletni zawodnik, który nie stoczył jeszcze pojedynku w zawodowej formule.

W ostatnim czasie MMA wyraźnie zyskuje na znaczeniu zarówno w Polsce, jak i na świecie. Coraz mocniejsza pozycja mieszanych sztuk walki na arenie międzynarodowej sprawia, że mówi się nawet o potencjalnym włączeniu tej dyscypliny do Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie, póki co w roli imprezy pokazowej, o czym szerzej pisaliśmy w osobnym artykule. Idei wtórowała sama minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, która po wizycie na gali KSW 54 była pod ogromnym wrażeniem jej poziomu sportowego i organizacyjnego.


Do wzrostu popularności MMA w nadwiślańskim kraju przyczynia się niewątpliwie atrakcyjność walk, a także odpowiednia promocja. Nic więc dziwnego, że wiele osób chciałoby spróbować swoich sił w klatce, a być może nawet rozpocząć dłuższą przygodę z mixed martial arts. Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszło Stowarzyszenie MMA Polska, które wraz z Białołęckim Ośrodkiem Sportu, na terenie którego rozgrywać będą się pojedynki, zorganizuje I edycję Mistrzostw MMA Polska. Patronat nad wydarzeniem obejmie burmistrz dzielnicy Białołęka, Grzegorz Kuca.

Zawodnicy podzieleni zostaną na dwie dywizje ze względu na wiek: juniorzy/ki (18-21 lat) oraz seniorzy/ki (od 21 lat w górę), przy czym każdemu juniorowi przysługiwać będzie prawo do udziału w zmaganiach seniorów. Obowiązuje również podział na kategorie wagowe. Dany uczestnik może wystąpić tylko w jednej kategorii wiekowej i wagowej. Wśród nagród znajdują się nie tylko klasyczne medale i dyplomy, ale także nagrody rzeczowe. Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu turnieju można znaleźć pod linkiem mmapolska.org.

Zapisy trwają już od 26 września, a rejestrować można się online. Wpisowe wynosi w sumie 180 zł i rozkłada się na dwie raty – kolejno 80 oraz 100 zł. Pierwszy termin obowiązuje do 20 października, drugi zaś potrwa od 21 do 26 dnia tego miesiąca. Płatności najlepiej dokonać podczas rejestracji, aczkolwiek przyjmowane będą też wpłaty bezpośrednio na konto Stowarzyszenia. Turniej przeznaczony jest jedynie dla amatorów, co oznacza, że zawodnicy posiadający rekord zawodowy nie mają prawa startu. Weryfikacja już o godzinie ósmej rano!

Foto wyróżniające: Sven Mandel / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*