Poczuć się jak Kamil Stoch. Amatorzy spróbują swoich sił na mini-skoczni w Ruczynowie

Poczuć się jak Kamil Stoch. Amatorzy spróbują swoich sił na mini-skoczni w Ruczynowie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Skoki narciarskie od wielu lat cieszą się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Okazuje się jednak, że fanom Kamila Stocha, Dawida Kubackiego czy Piotra Żyły, a wcześniej Adama Małysza, nie wystarcza już tylko wspieranie naszych reprezentantów podczas zawodów Pucharu Świata. Wielu z nich pragnie także samemu sprawdzić się w tej niezwykle efektownej dyscyplinie sportu. W sobotę 19 września nadarzy się ku temu doskonała okazja – w świętokrzyskim Ruczynowie odbędą się bowiem wyjątkowe zawody dla amatorskich skoczków, których stawką będzie Puchar inSJders.

Pięciometrową skocznię w Ruczynowie (powiat buski) wybudował jeden z tamtejszych mieszkańców – Mateusz Seremak. W pierwotnym zamyśle miała ona służyć wyłącznie jego nastoletnim synom Kacprowi i Miłoszowi, którzy podobnie jak tata są wielkimi pasjonatami skoków narciarskich. Obiekt został jednak skonstruowany na tyle profesjonalnie, że nadaje się także do przeprowadzenia zawodów na szerszą skalę niż rywalizacja rodzinna.


https://www.facebook.com/mateusz.seremak.14/posts/2379551625633035

Już 19 września na „Ruczynów Arenie” odbędą się amatorskie zawody o Puchar inSJders, których sponsorem głównym będzie lokalne przedsiębiorstwo Zielpol, specjalizujące się w produkcji i sprzedaży suszonych ziół, owoców i mieszanek do przemysłu spożywczego, a także farmaceutycznego i kosmetycznego. W gronie pomysłodawców tego niezwykłego wydarzenia, oprócz wspomnianego Seremaka, znaleźli się jeszcze inni miłośnicy tej dyscypliny sportu: Artur Bała, Maciej Nowak, Mikołaj Szuszkiewicz, a także Michał Chmielewski, dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Sobotnie zawody rozpocznie zaplanowany a godzinę 14 otwarty trening, po którym odbędzie się oficjalna seria próbna, a następnie cztery serie konkursowe. Zwycięzcą zostanie ten zawodnik, który zanotuje największą sumę uzyskanych odległości. Uczestnicy konkursu staną także przed niepowtarzalną okazją, aby pobić dotychczasowy rekord skoczni Mateusza Seremaka wynoszący… 3,8 metra.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w tym wydarzeniu mogą nadal przesyłać swoje zgłoszenia na adres mailowy [email protected] (w tytule należy umieścić dopisek RUCZYNÓW 2020). Organizatorzy zalecają skoki na krótkich nartach zjazdowych ze względu na specyfikę świętokrzyskiej skoczni, a także przypominają o obowiązku posiadania własnego kasku. Sami zapewniają natomiast profesjonalną obsługę sędziowską, plastrony startowe oraz ciepłe przekąski. Wpisowe wynosi zaledwie 20 złotych.

Zdjęcie wyróżniające: inSJders / Facebook

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*