Warszawa z nową imprezą biegową. Start już za dwa miesiące!

Warszawa z nową imprezą biegową. Start już za dwa miesiące!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszystko wskazuje na to, że Warszawa już niedługo zostanie gospodarzem kolejnych zawodów biegowych. Jak informuje serwis biegowe.pl, Fundacja „Maraton Warszawski” planuje organizację zupełnie nowej imprezy, a mianowicie Mistrzostw Drużyn Biegowych. Trwające całą dobę zmagania miałyby odbyć się w niedzielę 9 maja na jednym ze stołecznych obiektów lekkoatletycznych.

Do tej pory stolica miała co prawda w swoim repertuarze podobne wyścigi, jak choćby Warsaw Track Cup czy mityng 1 MILA, ale Mistrzostwa Drużyn Biegowych to przedsięwzięcie, które będzie wyróżniać się na tle pozostałych. Uwagę pasjonatów lekkiej atletyki mają przykuć m.in. ciekawy system punktowania oraz szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o dostępne dystanse.

Wedle własnego uznania zawodnicy będą mogli wystartować indywidualnie na dystansach od 1000 do 5000 m. Zgodnie z nazwą i ogólnym zamysłem imprezy, największe emocje będą towarzyszyć jednak rywalizacji drużynowej – najszybszy zespół w kraju zostanie wyłoniony na podstawie wyścigu sztafet. Limit ekip został ograniczony do zaledwie 16 miejsc, dlatego warto jak najszybciej podjąć ostateczną decyzję dotyczącą udziału w nowym formacie.

Uczestnictwo w mistrzostwach można zadeklarować za pośrednictwem strony teamrun.pl, gdzie już od dnia dzisiejszego trwa otwarta rejestracja. Tych, którzy choć przez chwilę pragną poczuć się jak profesjonalni sportowcy i poznać smak zespołowych zmagań, nie może zatem zabraknąć 9 maja w Warszawie!

To będzie prawdziwa bitwa na nogi! 🔥🏃‍♀️🔥🏃🔥

I choć zwycięzca będzie tylko jeden, to wszystkich uczestników THE TEAM!…

Opublikowany przez Maraton Warszawski Piątek, 5 marca 2021

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*