Jak dbać o sportowy motocykl?

Jak dbać o sportowy motocykl?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wielu motocyklistów swoje pojazdy traktuje jak oczko w głowie. Nie jest to sprzęt tani, a dodatkowo jest absolutnie niezbędny do praktykowania hobby, jakim jest jazda na motocyklu. Sportowe modele jednośladów potrzebują szczególnej pielęgnacji i troski, ponieważ sposób ich eksploatacji jest bardziej wymagający, niż w przypadku innych wariantów. Przekonaj się, jak powinno się dbać o sportowy motocykl.   

Regularne mycie   

Mycie karoserii motocyklu jest czymś oczywistym, jednak nie każdy wie, jak często powinno się odwiedzać myjnię. Po każdych zawodach sportowych, wyścigu czy treningu na piaszczystej drodze postaraj się jak najszybciej umyć motor. Potrzebujesz do tego odpowiednich kosmetyków oraz ściereczek i ręczników, by nie zniszczyć lakieru i nie doprowadzić do korozji. Preparaty motoryzacyjne zawierają składniki sformułowane w taki sposób, by chronić karoserię przed wpływem wilgoci, zarysowaniami oraz matowieniem. Dobrze dobrane kosmetyki do motocykla zabezpieczą go też przed korozją i powstawaniem nieestetycznych nalotów oraz zacieków. Dokładnie i odpowiednio umyty motocykl jest błyszczący, kolor lakieru jest wydobyty i podkreślony dzięki temu, że jest on oczyszczony z kurzu i zabrudzeń. 

Opony dobrane do przeznaczenia   

Zamontowane domyślnie na kołach opony nie zawsze są najlepsze do jazdy sportowej. Powierzchnia drogi, po której zamierzasz jeździć swoim motocyklem oraz prędkości, jakie chcesz rozwijać, mają ogromne znaczenie, jeśli chodzi o wybór opon. Do dróg piaszczystych, żwirowych i całkowicie utwardzonych optymalne są zupełnie inne rodzaje opon. W zależności od stylu jazdy sportowej, jaki uprawiasz musisz dobrać opony o odpowiedniej szerokości oraz o właściwej głębokości bieżnika. Bez tych optymalizacji motocykl będzie spalał dużo więcej paliwa, niż to konieczne, a do tego nie będzie mógł zaprezentował pełni swojego potencjału. Aby móc wykorzystywać możliwości swojego jednośladu do maksimum, dobierz opony odpowiednie do rodzaju i konsystencji podłoża, na którym planujesz jeździć najczęściej. Opony motocyklowe idealne do jazdy sportowej po różnych nawierzchniach znajdziesz na https://skyseba.pl/opony-motocyklowe-supermoto

Dobrej jakości płyny eksploatacyjne   

Oprócz wyczyszczenia zewnętrznej powłoki motocyklu, warto też zadbać o jego wnętrze. Silnik jest przecież niezbędny do tego, by pojazd mógł funkcjonować. Przy regularnej, najlepiej comiesięcznej kontroli należy uzupełnić płyny i olej, sprawdzić stan silnika, hamulców i innych podzespołów. Chemia motoryzacyjna pomaga motocyklowi prawidłowo i zdrowo funkcjonować, chłodzi i lubrykuje silnik, konserwuje części systemu.   

Zdjęcie główne: pexels.com/Sid Cam photography

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*