Jak dobrać spodenki rowerowe?

Jak dobrać spodenki rowerowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Odpowiednio dobrane spodenki rowerowe pozwalają znacznie zwiększyć wygodę podczas treningu, uniknąć otarć czy bólu spowodowanego uciskaniem przez siodełko. Pomagają zachować przepływ powietrza, pozwalają skórze oddychać, a dodatkowo szybko wysychają, dzięki czemu można uniknąć dyskomfortu podczas treningu czy przeziębienia spowodowanego jazdą w mokrej odzieży. Jak jednak dobrać dla siebie odpowiednie spodenki rowerowe?

Spodenki z szelkami i bez szelek

W ofercie sklepów sportowych znajdują się z reguły dwa rodzaje spodenek – modele z szelkami oraz bez nich. Spodenki bez szelek mają tę zaletę, że łatwo je zdjąć i zmienić na inne ubranie, czy chociażby po to, by skorzystać z toalety. Profesjonalni kolarze częściej jednak wybierają modele z szelkami, które pozwalają utrzymać spodenki w optymalnej pozycji. Dzięki nim nie zsuwają się one podczas jazdy w pochylonej pozycji, a to sprawia, że dają większy komfort treningu. Dodatkowo spodenki z szelkami nie muszą mieć wszytych podtrzymujących gumek w pasie, dzięki czemu nie wpijają się w brzuch.

Na długie dystanse tylko spodenki z wkładką

Jeśli planujemy często i stosunkowo długo trenować na rowerze, konieczne jest wyposażenie się w spodenki ze specjalną żelową wkładką. Umieszczona w materiale warstwa ochronna zmniejsza ból przy długotrwałym siedzeniu w siodełku, amortyzuje w przypadku jazdy po wybojach, a dodatkowo zapobiega rozwijaniu się bakterii. Dzięki temu możemy spędzać na rowerze nawet kilka godzin bez bólu i przykrych otarć.

Spodenki dobrane do pogody

W sklepach dla kolarzy dostępne są zarówno modele z krótkimi nogawkami, jak i z długimi. Najczęściej osoby ćwiczące profesjonalnie dobierają krótkie spodenki, ponieważ intensywny trening mocno rozgrzewa ciało. Jeśli jednak planujemy jeździć zimą czy późną jesienią, warto pomyśleć o długich spodniach szczelnie okrywających skórę. W przypadku jazdy w ekstremalnie niskich temperaturach wskazane są spodnie kolarskie z dodatkową warstwą ocieplającą.

Zwracaj uwagę na szczegóły

Wybierając spodenki w sklepie sportowym online Mikesport czy stacjonarnym warto też zwrócić uwagę na jakość produktu – to znaczy na przeszycia, wytrzymałość materiału i rodzaj szwów. Spodenki na pewno będą wymagały częstego prania, dlatego należy upewnić się, czy wytrzymają wielokrotny kontakt z pralką. Szwy dodatkowo mają też znaczenie dla komfortu jazdy. Zwykłe szwy stosowane w codziennych ubraniach często są nieco wypukłe, przez co przy obcisłym stroju czujemy je na skórze. Podczas codziennych aktywności przeważnie nie jest to problemem, ale przy intensywnym treningu może prowadzić do otarć i podrażnienia skóry. Dlatego spodenki kolarskie powinny być bezszwowe lub mieć płaski szew, niewyczuwalny podczas ćwiczeń.

Spodenki kolarskie – sklep online czy stacjonarny?

Spodenki kolarskie możemy kupić zarówno online, jak i stacjonarnie. Coraz więcej osób decyduje się na pierwszą z opcji z uwagi na wygodę tego rozwiązania. Najlepsze sklepy sportowe online oferują dokładne dane na temat produktów, informacje o wymiarach, a dodatkowo mają jasną politykę zwrotów na wypadek, gdyby zakup był nietrafiony. Jeśli korzystamy z takiego sklepu internetowego dla kolarzy, możemy być pewni, że zakupy będą nie tylko wygodne, ale też bezproblemowe i przyjemne.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*