Ćwiczenia pomagające w utrzymaniu szczupłej sylwetki

Ćwiczenia pomagające w utrzymaniu szczupłej sylwetki
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Idzie lato, a wraz z latem chęć pokazania swojego pięknego, wysportowanego ciała. By to osiągnąć, wiele osób wiosną motywuje się do ćwiczeń i treningów mających pomóc w wypracowaniu wymarzonej sylwetki lub zrzuceniu kilku kilogramów, które pojawiły się na wadze zimą. Zobacz, jakie ćwiczenia pomogą Ci wrócić do formy na lato.

Treningi domowe

W dobie pandemii, kiedy siłownie oraz ośrodki sportowe są pozamykane, trudno jest znaleźć motywację do ćwiczeń. Wypracowanie w sobie nawyku ćwiczenia w domu w ogromnym stopniu ułatwi Ci utrzymanie szczupłej i umięśnionej sylwetki nawet bez profesjonalnego sprzętu. W Internecie, na przykład na YouTube aż roi się od domowych sesji treningowych o różnych stopniach nasilenia i intensywności. Możesz wypróbować kilka zestawów ćwiczeń i dobrać coś idealnie dla siebie.

Jeśli chcesz dopasować ćwiczenia w stu procentach pod swoje potrzeby, możliwości i oczekiwania, możesz również poprosić profesjonalnego trenera o opracowanie dla Ciebie planu treningowego do wykonywania w domu. To rozwiązanie jest kosztowniejsze od ćwiczeń w YouTube, ale dzięki pełnej personalizacji, będzie także skuteczniejsze.

Stymulowanie mięśni w nieoczekiwany sposób

Zależy Ci na szybkim osiągnięciu efektownej, umięśnionej sylwetki? Do wakacji wcale nie zostało tak wiele czasu, dlatego możesz potrzebować szybkiego sposobu na powrót do formy. Odpowiedzią na Twoje oczekiwania jest system MEON EMS. To innowacyjna technologia zawarta w stroju do ćwiczeń, który podczas wysiłku dodatkowo stymuluje Twoje mięśnie do pracy, za pomocą impulsów elektrycznych. Elektrostymulacja mięśni może brzmieć przerażająco, jednak to nic strasznego ani bolesnego.

EMS, czyli z angielskiego electrical muscle stimulation, to metoda pobudzania mięśni do bardziej intensywnej pracy, przez wysyłanie do nich elektrycznych impulsów, zbliżonych do tych, pochodzących naturalnie z układu nerwowego. Dzięki dodatkowemu pobudzeniu, mięśnie pracują intensywniej, choć Ty wcale nie musisz intensywniej ćwiczyć. Ta metoda pozwala Ci osiągnąć bardziej spektakularne wyniki bez większego, niż zazwyczaj wysiłku. Dzięki tej technologii przyspieszysz także pojawienie się zauważalnych efektów, co da Ci jeszcze więcej motywacji do dbania o swoje ciało i formę.

Codzienne małe aktywności

Dla osób z naturalnie szczupłą sylwetką, by ją utrzymać wystarczy kilka prostych i niewielkich aktywności. Codzienny spacer czy krótki jogging pozwolą Ci utrzymać swoją figurę. Nawet intensywna praca przy domowych obowiązkach może zamienić się w niewielki trening, który pozwoli Ci spalić niewielką nadwyżkę kalorii i nie przybrać nadprogramowych kilogramów. Każde pochylenie się, spróbuj zamienić w przysiad, wyjście na zakupy zamień w spacer z obciążeniem, a wyjścia z dzieckiem na plac zabaw, zrób sobie lekki trening ogólnorozwojowy. Dzięki małym czynnościom, w które włożysz odrobinę więcej wysiłku, utrzymasz piękną, szczupłą sylwetkę, bez tracenia pieniędzy i czasu na godziny na siłowni.

Idealne proporcje to marzenie wielu osób, pojawiające się głównie w miesiącach przed wakacjami. Oczywiście ćwiczenia powinno się wykonywać nie tylko dla poprawy wyglądu swojej sylwetki, lecz także dla zdrowia. Zadbaj o swoje ciało i korzystaj z setek korzyści płynących z aktywności fizycznej, przy okazji ciesząc się piękną figurą.

27 listopada 🌍 World Health Organization (WHO) wydało dyrektywę, w której zaleca aktywność fizyczną na poziomie minimum…

Opublikowany przez MEON EMS Środa, 9 grudnia 2020

Zdjęcie wyróżniające: MEON EMS

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*