Nowoczesny kompleks lekkoatletyczno-piłkarski w Poznaniu oficjalnie otwarty!

Nowoczesny kompleks lekkoatletyczno-piłkarski w Poznaniu oficjalnie otwarty!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wielbiciele aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, a także profesjonalni sportowcy już od poniedziałku mogą korzystać z nowoczesnych obiektów treningowych zlokalizowanych na poznańskim Golęcinie. Imponujący kompleks lekkoatletyczno-piłkarski powstał nakładem aż 7,3 mln złotych.

Od tego tygodnia uprawianie różnych dyscyplin sportu w stolicy Wielkopolski stało się znacznie łatwiejsze, a z pewnością przyjemniejsze. Pachnący nowością wielofunkcyjny kompleks sportowy na Golęcinie został jednak wybudowany nie tylko z myślą o profesjonalistach uczestniczących w turniejach czy mistrzostwach, ale również amatorach chcących aktywnie spędzić swój wolny czas. Do dyspozycji oddano pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem oraz zaawansowaną infrastrukturę lekkoatletyczną dostosowaną do wielu konkurencji, między innymi skoku w dal, trójskoku czy pchnięcia kulą.

„Stadion piłkarski będzie służył zorganizowanym grupom, szkółkom, klubom, ale też naszym mieszkańcom, którzy będą chcieli pograć w piłkę. To samo dotyczy bieżni – jeśli nie będzie żadnych zawodów, będą mogli z niej korzystać wszyscy fani lekkiej atletyki” – tłumaczy Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Inwestycję wartą aż 7,3 mln złotych udało się zrealizować w zakładanym terminie, nawet pomimo trudności związanych z pandemią koronawirusa. Dzięki temu już od minionego poniedziałku sportowcy oraz aktywni mieszkańcy Poznania mogą korzystać z nowoczesnych obiektów sportowych przy ul. Warmińskiej.

„Poznań stawia na sport i będzie stawiał na sport, pomimo trudnej sytuacji finansowej, w jakiej znalazł się nasz samorząd w związku z koronawirusem. Całkiem niedawno otwieraliśmy pięknie zmodernizowany stadion lekkoatletyczny, a dziś dokonujemy uroczystego otwarcia nowego kompleksu. Mając takie warunki do trenowania liczymy na to, że poprawią się wyniki sportowców. Do pełni szczęścia brakuje nam jeszcze małej hali lekkoatletycznej, by w ty miejscu można było trenować także zimą” – dodaje Solarski.

Pierwszą dużą imprezą sportową zorganizowaną na nowym kompleksie będzie Poznań Athletics Grand Prix 2020, zaplanowany na piątek 11 września. Organizator mityngu zaprosił do udziału czołowych polskich lekkoatletów, a swój udział potwierdziła już Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka – mistrzyni Europy oraz wicemistrzyni świata w kobiecej sztafecie 4×400 m.

Wciąż trwa natomiast procedura uzyskiwania przez poznański obiekt certyfikatu FIFA Quality. W związku z tym boisko piłkarskie zostanie udostępnione dopiero od 20 sierpnia.

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*