Bieg Piastów 2021: Międzynarodowe zawody narciarskie startują w nietypowej odsłonie

Bieg Piastów 2021: Międzynarodowe zawody narciarskie startują w nietypowej odsłonie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miłośnicy sportów zimowych zaczynają wreszcie budzić się do życia. W najbliższą sobotę 20 lutego zostanie zainaugurowana 45. edycja Biegu Piastów, a jego uczestnikom będzie przysługiwała możliwość pokonania oryginalnej trasy. Zmagania tradycyjnie cieszą się gigantycznym zainteresowaniem – listy startowe dosłownie pękają w szwach!

Bieg Piastów to jeden z najbardziej znanych biegów górskich w Polsce. Jego tegoroczna edycja przybierze jednak nieco inny kształt niż dotychczasowe, bowiem odbędzie się na zasadzie startów indywidualnych. Narciarze-amatorzy będą więc mogli wziąć udział w wydarzeniu z dowolnego miejsca na świecie.

Organizatorzy przygotowali także coś specjalnie dla tych, którym szczególnie zależy na posmakowaniu choćby namiastki prawdziwej rywalizacji. Zainteresowane osoby pobiegną oznakowaną trasą w Jakuszycach, z oficjalnym pomiarem czasu. W związku z obowiązującymi obostrzeniami nie uświadczymy natomiast szatni, depozytu, expo, cateringu, strefy rozrywki, stoisk partnerskich, transportu zbiorowego ani biegów dzieci. Będą natomiast lśniące medale oraz pamiątkowe gadżety.

SOBOTA I NIEDZIELA (20 i 21 LUTEGO) – PAKIETY STARTOWE WYDAMY OD 8:00!

Biuro wydawania pakietów startowych w hotelu…

Opublikowany przez Bieg Piastów Środa, 17 lutego 2021

Kolejną ciekawostką jest fakt, że ukończenie Biegu Piastów na wyznaczonej trasie w Jakuszycach będzie zaliczane do klasyfikacji Worldloppet i Wielkiego Jakuszyckiego Szlema (trofeum za pokonanie zimowego, letniego i rowerowego Biegu Piastów na najdłuższych dystansach – red.). Jedynym wymogiem, aby znaleźć się na takiej liście jest skorzystanie podczas pomiaru z bezpłatnej aplikacji na telefon lub portalu datasport.pl.

Czterokrotna zwyciężczyni Biegu Piastów Dorota Dziadkowiec-Michoń zaprasza na 45 Bieg Piastów 💪👍

Opublikowany przez Bieg Piastów Środa, 17 lutego 2021

Całe wydarzenie potrwa ponad 2 tygodnie (od 20 lutego do 7 marca). Do narciarskiej rywalizacji zgłosiło się już ponad 4350 osób z 20 krajów, ale na tym rejestracja uczestników z pewnością się nie zakończy. Zapisów można dokonywać na stronie internetowej www.bieg-piastow.pl. Poniżej publikujemy regulamin tegorocznej imprezy.


Źródło: bieg-piastow.pl

Zdjęcie wyróżniające: Mariusz Cieszewski / www.polska.pl / Flickr

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*