Pandemia im niestraszna! Zapisy do amatorskich lig halowych trwają w najlepsze

Pandemia im niestraszna! Zapisy do amatorskich lig halowych trwają w najlepsze
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przybierająca na sile pandemia koronawirusa w ostatnich miesiącach skutecznie zamroziła świat sportu. Jak się jednak okazuje, nie cały. Jeden z wyjątków stanowią niektóre amatorskie ligi halowej piłki nożnej, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników futsalu.

W niedzielę 6 grudnia bieżącego roku wystartuje VII edycja Ligi Halowej Gminy Oława. To jedne z najbardziej prestiżowych amatorskich rozgrywek futsalowych w tej części naszego kraju. Do walki o ostateczny triumf mogą przystąpić zarówno zespoły reprezentujące firmy, zakłady pracy, instytucje, stowarzyszenia, jak również kluby sportowe czy grupy koleżeńskie. Zapisy potrwają do piątku 27 listopada, a rejestracji można dokonać za pośrednictwem oficjalnej strony ligi na Facebooku lub telefonicznie. Liczba wolnych miejsc topnieje, a zatem warto jak najszybciej zgłosić udział swojej drużyny.

Byli trzecio- i drugoligowcy, więc czas na drużyny, które wystąpią w najwyższej klasie rozgrywkowej🔝⚽️

𝐖𝐄𝐍𝐀 𝐓𝐄𝐀𝐌 𝐢…

Opublikowany przez Liga Halowa – Gmina Olawa Wtorek, 24 listopada 2020

W tym samym terminie, pomimo początkowych wątpliwości, ma ruszyć Halowa Amatorska Liga Piłki Nożnej organizowana przez Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej. Wszystkie spotkania – wzorem poprzednich edycji – będą obywać się w niedziele, natomiast system i format rozgrywek zostaną dopasowane do ostatecznej liczby drużyn. Termin zgłoszeń także upływa z dniem 27 listopada, a wpisowe od każdego zespołu wynosi 700 zł płacone w dwóch ratach (w przypadku ligi oldboyów będzie to kwota o 20 zł wyższa). Jednocześnie organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania rozgrywek w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

Najmniej czasu pozostało zaś do startu XIV edycji Nocnej Ligi Halowej, która (jeśli nie nastąpi nagły wzrost zakażeń) rozpocznie się już 30 listopada. Aktualnie wciąż trwają dywagacje na temat formatu tych czołowych rozgrywek futsalu w Polsce ze względu na mniejszą liczbę chętnych zespołów niż w poprzednich edycjach. Nowe ekipy mogą zgłaszać swój udział do 27 listopada po dokonaniu wynoszącej 1800 zł opłaty wpisowej (można ją rozłożyć na dwie lub nawet trzy raty – przyp. red.). Co ciekawe, jeśli ktoś nie ma drużyny, a mimo to chciałby spróbować sił w halowej odmianie futbolu, istnieje szansa, by zapisać się indywidualnie. W tym celu wystarczy wysłać wiadomość prywatną na oficjalny profil rozgrywek na Facebooku.

Nie wiemy jeszcze wszystkiego, na temat stanu drużyn przed 1️⃣4️⃣ edycja rozgrywek, ale chcieliśmy Wam przedstawić…

Opublikowany przez Nocna Liga Halowa Wtorek, 24 listopada 2020

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*