Trwa sezon beach soccera. Rozgrywki nie tylko dla zawodowców

Trwa sezon beach soccera. Rozgrywki nie tylko dla zawodowców
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W pierwszej połowie lipca zakończył się prestiżowy turniej o Puchar Polski w beach soccerze. W zawodach rozgrywanych na Lotos Stadionie Letnim w Brzeźnie triumfowała Sopocka Akademia Piłkarska, a impreza stała na wysokim poziomie – wiele pojedynków było niezwykle zaciętych, nie brakowało również pięknych goli, efektownych przewrotek oraz innych ekwilibrystycznych zagrań. Swoich sił w plażowej odmianie piłki nożnej mogą także spróbować amatorzy tej dyscypliny sportu, dla których w te wakacje przygotowano kilka dedykowanych imprez.

Beach soccer to jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin zespołowych, zatem nie powinno dziwić, że na przestrzeni minionych lat zyskała w naszym kraju pokaźne grono sympatyków. Wielu z nich chciałoby również spróbować swoich sił na piachu, a okazji do rywalizacji w najbliższym czasie nie zabraknie.

Na obiektach LOTOS Stadion Letni Gdańsk już w ten weekend (31 lipca – 2 sierpnia) zostaną rozegrane młodzieżowe mistrzostwa Polski w beach soccerze, pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zawody odbędą się w kategorii open, co oznacza, że swój udział mogły zgłosić zespoły z różnych grup wiekowych. PZPN nie pobiera opłat za uczestnictwo w tym formacie rozgrywek.

Znamy już harmonogram turnieju o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski 2020🥇🥈🥉

#ŁączyNasBeachSoccer

Opublikowany przez Łączy nas Beach Soccer Czwartek, 23 lipca 2020

W sierpniu rozpocznie się także cykl turniejów piłki nożnej plażowej o Puchar Prezydenta Świdnicy, dedykowany młodym amatorom. Udział w tych zawodach również jest bezpłatny. Cztery niezależne turnieje dla różnych kategorii wiekowych zostaną rozegrane w dniach 10-11 oraz 17-18 sierpnia (poniedziałki i wtorki). Zapisy już wystartowały, jednak liczba miejsc jest ograniczona (decydująca będzie kolejność zgłoszeń).

Opublikowany przez Swidnica24.pl Środa, 29 lipca 2020

Ze względu na spore zainteresowanie tą sezonową dyscypliną sportu, w wielu miejscach w Polsce powstaje nowa infrastruktura umożliwiająca rekreacyjną grę w beach soccera. W lipcu oddano już do użytku m.in. nowoczesny kompleks boisk plażowych w Ustce.

„Będzie się on [nowy kompleks – red.] składał z trzech boisk przeznaczonych do konkretnych dyscyplin: beach soccera, czyli piłki nożnej na plaży, siatkówki plażowej oraz plażowej piłki ręcznej. Będą one służyły zarówno dla chętnych, turystów i mieszkańców, jak i będą wykorzystywane do obsługi letnich imprez sportowych” – powiedział Rafał Mikucki z Działu Marketingu i Organizacji Imprez OSiR Ustka, cytowany przez portal ustka.naszemiasto.pl.

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*