Zwrot akcji w kwestii zamknięcia stoków narciarskich. Dobre wieści dla miłośników białego szaleństwa!

Zwrot akcji w kwestii zamknięcia stoków narciarskich. Dobre wieści dla miłośników białego szaleństwa!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W poniedziałek informowaliśmy o tym, że działalność ośrodków narciarskich podczas nadchodzącej zimy zostanie zawieszona. Jak się okazało, na zmianę tej nieprzychylnej dla sympatyków sportów zimowych decyzji nie trzeba było długo czekać. Stoki i wyciągi będą otwarte, ale przy zachowaniu określonych reguł sanitarnych.

Spowodowane pandemią zamrożenie niektórych branż początkowo miało dotknąć również sektor sportów i rekreacji zimowej. Fani jazdy na nartach czy snowboardzie mogą jednak odetchnąć z ulgą – jak poinformował wicepremier Jarosław Gowin, stoki narciarskie będą czynne, natomiast ze względu na zachowanie zasad bezpieczeństwa możemy spodziewać się istotnych zmian w ich funkcjonowaniu. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii opublikowało już listę szczegółowych wytycznych, których w tym sezonie powinna skrupulatnie przestrzegać cała branża narciarska.

Konieczność zachowania dystansu społecznego oraz regularna dezynfekcja rąk to tylko niektóre z licznych obostrzeń, z jakimi zetkniemy się w nadchodzące ferie. Tereny narciarskie zostaną podzielone na określone strefy – stoki, wypożyczalnie sprzętu, bazę noclegową, a także punkty gastronomiczne. Do podstawowych zadań obsługi będzie należeć częste wietrzenie pomieszczeń oraz dezynfekcja terenów i sprzętu. Ponadto klientom będzie przysługiwać możliwość zakupu biletów za pośrednictwem Internetu, a we wszystkich punktach preferowane będą karty płatnicze.

Błyskawiczna zmiana decyzji to efekt poniedziałkowych rozmów przedstawicieli MRPiT z branżą narciarską, które szczęśliwie okazały się owocne. Z pewnością czeka nas nietypowy i zarazem wyjątkowy sezon sportów zimowych, aczkolwiek na obecną chwilę wszystko wskazuje na to, że pomimo licznych komplikacji ulubione aktywności na śniegu podejmowane przez miliony Polaków będą nadal dostępne.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*