Sezon na łyżwy czas zacząć. Kolejne lodowiska wznawiają działalność!

Sezon na łyżwy czas zacząć. Kolejne lodowiska wznawiają działalność!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielkimi krokami zbliża się sezon zimowy, a wraz z nim wyczekiwane przez miłośników jazdy na łyżwach otwarcie lodowisk. W związku z nieustającą pandemią nie obejdzie się jednak bez istotnych obostrzeń.

Od godziny 10 dnia dzisiejszego czynne jest lodowisko w Skarżysku-Kamiennej. Co więcej, do 16:30 goście mogą korzystać z niego całkowicie za darmo! Odwiedzający muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami, wszak limit osób na terenie całego obiektu wynosi 150, natomiast w samym budynku, na który składa się kasa oraz wypożyczalnia łyżew, może przebywać jedna osoba na 15 m2. Ponadto klientów, jak i personel standardowo obowiązują zakrywanie nosa i ust, częsta dezynfekcja rąk, czy zachowanie dystansu społecznego.

Z obiektu będzie można korzystać, pamiętając o obowiązujących obostrzeniach. Komunikat dotyczący otwarcia i korzystania z obiektu podamy na początku przyszłego tygodnia.

Opublikowany przez MCSiR Skarżysko-Kamienna Środa, 18 listopada 2020

Powody do radości mają też mieszkańcy Tychów, gdzie aktualnie montowane są aż trzy sezonowe bezpłatne lodowiska. Wzorem ubiegłego roku, obiekty zostaną otwarte na Paprocanach, pod „Żyrafą” (ul. Edukacji) oraz przy ul. Brzozowej. Inauguracja sezonu planowana jest na połowę grudnia, zaś na poznanie pełnych zasad dotyczących funkcjonowania ślizgawek i obowiązującego na nich reżimu sanitarnego przyjdzie nam jeszcze poczekać.

W sobotę 28 listopada swoją zimową działalność rozpoczyna także lodowisko we Włocławku. Pomimo że oficjalna inauguracja odbędzie się dopiero o godzinie 17:00, ślizgawka będzie czynna już 6 godzin wcześniej. W celu zapewnienia odwiedzającym bezpieczeństwa wprowadzono ograniczenia – na terenie lodowiska może przebywać jednocześnie zaledwie 90 osób. Podobnie jak w przypadku innych miejscowości, łyżwiarzy we Włocławku nie ominie reżim sanitarny.

Szykujcie łyżwy ⛸⛸ Mamy propozycje spędzenia soboty 🙂
Lodowisko Włocławek zaprasza na rozpoczęcie sezony łyżwiarskiego⛸⛸…

Opublikowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji Włocławek Czwartek, 26 listopada 2020

Na początek grudnia planowane są również otwarcia lodowisk w Lesznie i Piotrkowie Trybunalskim, natomiast od jakiegoś czasu z powodzeniem działają już ślizgawki w Kielcach czy Bielsku-Białej. Na ten moment niepewny pozostaje los obiektu w Grodzisku – decyzja na temat jego ewentualnego uruchomienia w dalszym ciągu jest rozważana przez burmistrza.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*