Ubranie maskujące i noktowizor, czyli co można znaleźć w sklepach myśliwskich

Ubranie maskujące i noktowizor, czyli co można znaleźć w sklepach myśliwskich
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Obserwacje zwierząt oraz polowania to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jeśli jednak chcesz w pełni skorzystać z uroków lasu, koniecznie wybierz się do sklepu myśliwskiego. Podpowiadamy, co warto w nim kupić!

Ubrania maskujące, noktowizor, lornetka myśliwska… wszystko to i wiele innych akcesoriów znajdziesz w sklepie myśliwskim. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów!

Ubrania maskujące

Ubrania maskujące to jedno z podstawowych elementów wyposażenia każdego myśliwego. Dzięki takim specjalnym ubraniom będziesz w stanie w pełni wtopić się w otoczenie. Jest to szczególnie ważne podczas nocnych obserwacji oraz polowań, ponieważ dzięki takiemu ubraniu nie spłoszysz zwierząt.

A jak powinien wyglądać taki strój maskujący? Możesz na przykład postawić na klasyczne moro, które doskonale sprawdzi się w każdych warunkach. Pamiętaj także, aby wybrać ubranie wykonane z nieszeleszczącego materiału. 

Lornetka myśliwska

Bardzo ważnym wyposażeniem każdego myśliwego jest również lornetka. Dzięki niej będziesz w stanie dostrzec to, co niewidoczne gołym okiem. Jaką jednak lornetkę wybrać, aby mieć pewność, że Cię nie zawiedzie? 

Jeśli jesteś początkującym obserwatorem, to z pewnością wystarczy Ci model uniwersalny. Taką wielozadaniowością i uniwersalnością cechują się zazwyczaj lornetki 8×42. Aby być pewnym, że lornetka spełni Twoje oczekiwania, wybierz model wodoodporny  i z dobrej jakości optyką pokrytą wielowarstwowo powłokami antyodblaskowymi.

Jeśli natomiast zależy Ci na sprzęcie nieco bardziej profesjonalnym, to możesz wybrać zakup lornetki przystosowanej konkretnie do obserwacji przyrody. Takie lornetki charakteryzują się lepszymi parametrami, dzięki czemu umożliwią Ci obserwację nawet wyjątkowo płochliwych, niebezpiecznych, lub małych zwierząt. Profesjonalny sprzęt do obserwacji charakteryzuje się dużym powiększeniem i jasną optyką, często jest także wyposażony w wygodny statyw.

Noktowizja

Jeśli planujesz wybrać się na nocne polowanie lub obserwację zwierząt, to koniecznie zaopatrz się również w noktowizor. Dzięki niemu będziesz w stanie podziwiać nocne życie zwierząt nawet w mało sprzyjających warunkach. Dlaczego noktowizja jest aż tak przydatna? Ponieważ akcesoria noktowizyjne przetwarzają jak największą ilości informacji z minimalnej ilości światła, a gdy panuje całkowita ciemność, mogą również generować podczerwień. 

Jeśli szukasz świetnej jakości sprzętu myśliwskiego, to koniecznie zajrzyj na stronę Kolba.pl

Fot.: Maxx/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*