Miłośnicy sportów zimowych zostają w domach. Stoki narciarskie zamknięte!

Miłośnicy sportów zimowych zostają w domach. Stoki narciarskie zamknięte!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W minioną sobotę na antenie stacji Polsat News odbyła się rozmowa z udziałem wicepremiera a zarazem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii – Jarosława Gowina. Lider Porozumienia wypowiedział się m.in. na temat nadchodzących ferii oraz uprawiania sportów zimowych przez amatorów. Dla wielu pasjonatów białego szaleństwa wiadomość o prawdopodobnym zamknięciu stoków i wyciągów narciarskich stanowi wielkie rozczarowanie.

Gowin jasno dał do zrozumienia, że w związku z nieustającą pandemią koronawirusa zamknięcie wyciągów narciarskich będzie nieuniknione. Wszystko wskazuje więc na to, że w tym roku miłośnicy jeżdżenia na nartach czy desce snowboardowej będą musieli obejść się smakiem i zrezygnować ze swoich ulubionych aktywności.

Poza sportowcami-amatorami na takiej decyzji ucierpią oczywiście właściciele stoków, szkółek narciarskich, a także instruktorzy. Sytuacja jest tym bardziej problematyczna, że w wielu miejscach rozpoczęto kosztowne naśnieżanie stoków, które w przypadku zamrożenia działalności tego typu obiektów wygeneruje ogromne straty.

Ferie zimowe tym razem będą odbywać się w jednakowym terminie dla mieszkańców wszystkich województw, a mianowicie od 4 do 17 stycznia 2021 roku. O zmianę decyzji zdążył zaapelować już burmistrz Zakopanego, Leszek Dorula. Optuje on za klasycznym rozłożeniem wolnego na kilka turnusów oraz wydłużeniem czasu ferii. W przeciwnym razie branża sportów zimowych otrzyma potężny cios, po którym trudno będzie się podnieść.

Na chwilę obecną wygląda na to, że tej zimy wyjątkowo nie będzie dane Polakom doświadczyć emocji, jakie niesie za sobą uprawianie sportów na śniegu, a dzieci i młodzież będą musiały spędzić dwa tygodnie wolnego w domach. Jedynym czynnikiem mogącym realnie wpłynąć na zniesienie rygorystycznych obostrzeń jest znaczący spadek zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*