„You are an Ironman!” – prestiżowe zawody triathlonowe na pełnym dystansie po raz pierwszy w Polsce!

„You are an Ironman!” – prestiżowe zawody triathlonowe na pełnym dystansie po raz pierwszy w Polsce!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Historia tworzy się na naszych oczach – w środę od godz. 14 ruszają zapisy na pierwszą edycję kultowych zawodów IRONMAN w Gdyni! To inauguracyjny triathlon na pełnym dystansie Ironmana w Polsce.

Wyścigi z cyklu IRONMAN należą do najbardziej prestiżowych w świecie triathlonu. W przyszłym roku do doskonale znanych Polakom imprez Enea IRONMAN 70.3 Gdynia oraz 5150 Warsaw, a także zupełnie nowego formatu IRONMAN 70.3 Warsaw, dołączy IRONMAN Gdynia. Zawodników czeka niezwykle wymagające wyzwanie – na pełny dystans Ironmana składa się bowiem 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze po Kaszubach oraz maraton, czyli królewskie 42,2 km. Co więcej, maksymalny limit czasu na pokonanie owej trasy wynosi zaledwie 16 godzin.

Historyczne zawody z metą na plaży miejskiej w Gdyni planowo mają się odbyć 8 sierpnia 2021 roku. Polscy triathloniści po raz pierwszy nie muszą więc podróżować po świecie, lecz mają szansę ukończyć zmagania na koronnym dystansie na terenie ojczyzny. Uczestników czeka niepowtarzalna atmosfera, a stawka wyścigu będzie niezwykle wysoka, wszak najlepsi w swoich kategoriach wiekowych powalczą o 30 miejsc na owiane już legendą Mistrzostwa Świata IRONMAN na Hawajach.

„Gdynia kocha triathlon. Sześć lat temu ogłaszaliśmy, że będziemy gospodarzem pierwszych w Polsce zawodów IRONMAN 70.3. Przez ten czas utwierdziliśmy się w przekonaniu, że to była dobra decyzja. W 2021 roku dołączamy do królewskiego dystansu. Jestem zaszczycony i głęboko przekonany, że to kolejny, milowy krok nie tylko dla imprezy w Gdyni, ale także dla rozwoju tej dyscypliny w Polsce” – skomentował Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Rejestracji na IRONMAN Gdynia można dokonywać od godziny 14:00 za pośrednictwem strony SlotMarket.pl. Opłata startowa wynosi od 450 do 550 euro, w zależności od liczby zgłoszonych uczestników. Osobom, które zarejestrują się do 31 grudnia, przysługiwać będzie możliwość dokonania płatności rozłożonej na dwie raty, która jest dostępna od trzeciego progu opłat startowych.

W tym samym czasie ruszają zapisy na pozostałe wyścigi w polskim kalendarzu IRONMAN. Organizatorzy informują jednak, iż liczba miejsc na Enea IRONMAN 70.3 Gdynia oraz 5150 Warsaw jest mocno ograniczona. Duże grono zawodników, którym ze względu na odwołanie lub przełożenie tegorocznych zawodów nie udało się w nich wystartować, zostało bowiem przeniesionych na kolejny rok bez naliczania dodatkowych opłat. Mogą oni również – wedle własnego uznania – zmienić dystans na dłuższy. Nowy sezon wyścigów z cyklu IRONMAN rozpocznie się już 6 czerwca 2021 roku w Warszawie!

Eventowy rozkład jazdy 2021. 💥

👉 Zapisy na wszystkie wydarzenia otwieramy 2 grudnia o godz. 14:00.
#AnythingIsPossible

Opublikowany przez IRONMAN Poland Poniedziałek, 30 listopada 2020

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*