Kluby fitness i baseny otwierają się dla kadry narodowej w… przeciąganiu liny

Kluby fitness i baseny otwierają się dla kadry narodowej w… przeciąganiu liny
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jednym z naszych niespełnionych marzeń pozostaje reprezentowanie kraju, to powinniśmy udać się do Radomska. Tamtejszy Panaceum Fitness Club prowadzi bowiem obecnie rekrutację do kadry narodowej w… przeciąganiu liny. Z kolei warszawski klub Bodyshape oferuje profesjonalne treningi w wodzie dla reprezentantów przygotowujących się do zawodów w tej zyskującej coraz większą popularność dyscyplinie. Nietypowe inicjatywy to odpowiedź na trwające już kolejny miesiąc zamrożenie branży.

Ograniczenia wprowadzone przez polski rząd niemal całkowicie zamroziły świat sportu amatorskiego. Obiekty sportowe w dalszym ciągu są dostępne jedynie dla profesjonalnych zawodników, w związku z czym niektóre organizacje zaczynają pękać w szwach od gigantycznego przypływu nowych „wyczynowców”.

Ogromną popularność zyskał w ostatnim czasie zwłaszcza Polski Związek Przeciągania Liny, który nawiązał niedawno współpracę z Panaceum Fitness Club w Radomsku. Klub z terenu województwa łódzkiego otrzymał sportową licencję klubową PZPL, zyskując tym samym prawo do organizacji zawodów w przeciąganiu liny, rekrutacji kandydatów oraz szeregu innych aktywności pod szyldem Związku.

Powołanie do kadry narodowej dostali wszyscy posiadacze aktualnych licencji wystawionych przez PZPL. Wyrobić niezbędny dokument można za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Polskiego Związku Przeciągania Liny. Innym sposobem jest udanie się od 20 do 31 stycznia w godzinach 10-18 na recepcję Panaceum i wypełnienie stosownego wniosku.

Klub ma zostać oficjalnie otwarty już w poniedziałek 1 lutego. Będzie dostępny dla wszystkich reprezentantów Polski powołanych przez oficjalny związek sportowy figurujący na liście ministerstwa (za okazaniem decyzji o otrzymaniu powołania). W dobie nieustającej pandemii koronawirusa, obiekt będzie oczywiście funkcjonował z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego.

Właśnie staliśmy się partnerem Polski Związek Przeciągania Liny 🍾🥂
To początek niesamowitej współpracy i miejmy nadzieję…

Opublikowany przez Panaceum Fitness Club Radomsko Niedziela, 17 stycznia 2021

Na podobnych zasadach swoje podwoje otworzył stołeczny klub Bodyshape. Zlokalizowany nieopodal Stacji Metra Kabaty prywatny basen z siłownią już od ponad tygodnia przyjmuje zgłoszenia od aspirujących do kadry narodowej w przeciąganiu liny, którzy po otrzymaniu licencji zawodniczej mogą rozpocząć treningi pływackie oraz siłowe. Roczna opłata członkowska wynosi zaledwie 25 zł, zaś cena karnetu na basen dla osoby dorosłej waha się od 23 do 29 zł.

TRENINGI SEKCJI PZPL NA PŁYWALNI AQUA SPA KABATY
Pierwsze postanowienia noworoczne zrealizowane ✔️
Utworzyliśmy Sekcję…

Opublikowany przez Aqua Spa Kabaty Niedziela, 10 stycznia 2021

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*