Śląska infrastruktura sportowa w ciągłej rozbudowie. W Zabrzu powstanie nowoczesna „sportostrada”!

Śląska infrastruktura sportowa w ciągłej rozbudowie. W Zabrzu powstanie nowoczesna „sportostrada”!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mieszkańcy Górnego Śląska już w połowie przyszłego roku będą mogli korzystać z blisko kilometrowego, oświetlonego ciągu pieszo-jezdnego przeznaczonego dla amatorów sportów ruchowych. Nowoczesna infrastruktura dedykowana biegaczom, rowerzystom czy rolkarzom pochłonie z budżetu miasta Zabrze 908 tysięcy złotych.

We wtorek doszło do wyczekiwanego podpisania umowy na realizację „Sportostrady Zabrzańskiej” – pierwszej tego typu inwestycji w regionie. Do końca maja 2021 zostanie oddana do użytku gładka, uniwersalna droga o długości 850 m i szerokości 3,5 m, dostosowana do uprawiania wielu dyscyplin na świeżym powietrzu. O stworzenie takiego miejsca apelowali sami zabrzanie, którzy swój projekt zgłosili do jednej z ostatnich edycji budżetu obywatelskiego. Szacowany koszt realizacji tego przedsięwzięcia okazał się jednak trzykrotnie wyższy niż środki dostępne dla poszczególnych dzielnic, dlatego miasto postanowiło zrealizować inwestycję jako własną.

Sportostrada powstanie w malowniczej okolicy Parku Powstańców Śląskich, gdzie dominują lasy i ogródki działkowe. W takiej scenerii miejscowa społeczność będzie mogła uprawiać różne sporty (jogging, jazda na rowerze, rolkach czy deskorolce, nordic walking), ale również relaksować się na łonie natury. Dzięki wysokiej jakości oświetleniu możliwa będzie nawet wieczorna czy nocna aktywność pod gołym niebem, co z pewnością ucieszy młodszą część użytkowników ciągu pieszo-jezdnego.

🚴‍♀ Sportostrada Zabrzańska 🚴‍♂

😷 Choć nasze działania skoncentorwane są na walce z pandemią, w Miasto Zabrze nieprzerwanie dbamy o konsekwentą realizację zadań inwestycyjnych 👷‍♂

🖋 Dziś podpisaliśmy umowę na realizację Sportostrady Zabrzańskiej 🚴‍♀ Ten wart blisko milion złotych (908 tys. zł) projekt polegać będzie na przebudowie istniejącej drogi wewnętrznej na nowoczesną ścieżkę rowerową wraz z oświetleniem 🚴‍♂💡 To odcinek o długości 850 m., który rozpoczyna się przy skrzyżowaniu ulic Sportowej i Rogera.

🏁 Planowany termin zakończenia robót to 31 maja 2021 r.

Opublikowany przez Małgorzatę Mańką-Szulik Wtorek, 3 listopada 2020

Nowa infrastruktura sportowa zastąpi wysłużoną drogę wewnętrzną, rozpoczynającą się u zbiegu ulic Sportowej i Rogera. Prace remontowe rozpoczną się już niebawem od rozbiórki dotychczasowej, mocno zniszczonej pokrywy asfaltowej oraz wyrównania terenu. Następnie podwykonawca przystąpi do czyszczenia i profilowania rowów, wymiany uszkodzonych przepustów, przygotowania nowych zjazdów, a w dalszym etapie realizacji położy nową nawierzchnię z warstwą ścieralną z betonu asfaltowego oraz zainstaluje elementy użyteczności publicznej – ławeczki, kosze na śmieci, barierki oraz znaki drogowe.

Kończący się rok obfituje w liczne inwestycje sportowe na terenie całego Górnego Śląska. W ubiegłym miesiącu nastąpiło symboliczne wbicie łopaty pod budowę nowoczesnego ośrodka sportowego przy ul. Asnyka w Katowicach. Imponujący kompleks, w skład którego wejdzie m.in. stadion piłkarsko-lekkoatletyczny, boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej, koszykówki i dwa boiska do siatkówki plażowej, zastąpi dawne boisko „Kolejarza”. Koszt inwestycji zaplanowanej na 2022 rok oscyluje w granicach 36 mln zł.

Piłkę nożną kocha bardzo wielu, ale nie tylko ona istnieje na tym świecie. Długo oczekiwany – nowy kompleks sportowy -…

Opublikowany przez Katowice Dziś Wtorek, 22 września 2020

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*