Wakacje na Majorce – jak się przygotować do wyjazdu?

Wakacje na Majorce – jak się przygotować do wyjazdu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Majorka to jedno z wyjątkowych miejsc, do którego tłumnie ściągają turyści z całego świata. Hiszpańska wyspa kusi zwykłych podróżników i gwiazdy. Miejsce to zachwyca nie tylko bajecznie pięknymi plażami, ale również górskimi pejzażami. Na wyspie znajduje się szereg luksusowych miejsc, w których można miło spędzić czas. Udając się na Majorkę, warto się odpowiednio przygotować. Jak? Sprawdź, co musisz wiedzieć przed wyjazdem.

Zadbaj o rozrywkę i bezpieczeństwo podczas wakacji

Planujesz wakacje na Majorce? Jeżeli nie korzystasz z opcji All Inclusive, gdzie masz zapewnioną rozrywkę z biura podróży, to warto przygotować wstępny plan zwiedzania. Zakup mapę i zaznacz na niej najważniejsze punkty, które chciałbyś odwiedzić. Być może uda Ci się odkryć jakieś nowe atrakcje sportowe.

Dodatkowo zorientuj się, czy na miejscu można wynająć samochód – to znacznie ułatwi podróżowanie. Znajdź miejsca, w których chciałbyś się stołować. Nie zapominaj także o ubezpieczeniu – to wykup, zanim pojawisz się na lotnisku. Dzięki temu Twoje wakacje na Majorce będą nie tylko udane, ale także bezpieczne.

Wyjazd do Hiszpanii? Przygotuj się i wykup ubezpieczenie turystyczne 

Decydując się na podróż do Hiszpanii warto odpowiednio wcześniej zdecydować się na wyrobienie podstawowej karty EKUZ, która upoważnia do korzystania z ubezpieczenia na terenie UE. Jednak musisz pamiętać, że to rozwiązanie nie zawsze się sprawdza i nigdy nie wiesz, co się może się przytrafić na wakacyjnym wypadzie. Zdecydowanie lepiej więc posiadać dodatkowe ubezpieczenie i mieć pewność, że w razie niespodziewanej sytuacji jest się bezpiecznym i z dostępem do odpowiedniej opieki.

Jeżeli posiadasz wykupione ubezpieczenie podróżne nie musisz się obawiać wyceny z miejsca, w którym się leczyłeś — zawsze otrzymasz zwrot kosztów, jakie poniosłeś. W praktyce oznacza to, że nie musisz szukać odpowiedniej placówki — możesz korzystać zarówno z opieki publicznej, jak i prywatnej. Ważne jest to, że pomoc otrzymasz natychmiast. W przypadku leczenia publicznego wystarczy wylegitymować się swoją kartą EKUZ, natomiast w prywatnym miejscu numerem polisy swojego ubezpieczenia.

Koszty leczenia — jak wybrać ubezpieczenie na Majorkę?

Majorka przynależy do Hiszpanii, dzięki czemu na jej terenie można korzystać z EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Warto jednak mieć na uwadze to, że karta ta nie pokrywa wszystkich kosztów związanych z leczeniem. Nie obejmuje między innymi transportu medycznego do kraju, który często jest konieczny. Musisz także pamiętać, że wybierasz się na wyspę, dlatego dostęp do publicznych placówek może być utrudniony, a wówczas jedynym rozwiązaniem są prywatne gabinety.

Ubezpieczenie na wyjazd pokrywa wszystkie koszty leczenia, a dodatkowo z uwagi na pandemię COVID-19, również te z tytułu wirusa. Możesz więc liczyć między innymi na:

  • wykonanie niezbędnych testów,
  • hospitalizację i leczenie,
  • zakwaterowanie oraz wyżywienie z uwagi na konieczność odbycia kwarantanny,
  • powrót do kraju po odbytej kwarantannie.

Odpowiednio wybrany pakiet ubezpieczenia daje Ci szerokie możliwości i gwarantuje bezpieczeństwo. Możesz wybrać go np. na stronie https://rankomat.pl.

Wybierając się na Majorkę, powinieneś pamiętać, że dodatkowe ubezpieczenie nie jest wymagane. W teorii powinno wystarczyć Ci to, jakie gwarantuje EKUZ. Dla bezpieczeństwa swojego oraz swoich bliskich zdecydowanie rozważniejszym rozwiązaniem będzie decyzja o wykupieniu dodatkowej polisy.

Zdjęcie główne:Eugene Zhyvchik/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*