Wyposażenie i akcesoria potrzebne do gry w tenisa stołowego

Wyposażenie i akcesoria potrzebne do gry w tenisa stołowego
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jedna z najpopularniejszych gier uprawianych na poziomie amatorskim wymaga nie tylko podstawowych umiejętności, ale także dobrego sprzętu. Sprawdź, jak wybrać najważniejsze elementy wyposażenia do gry w tenisa stołowego!

Rakietka tenisowa

Oferta sklepów sportowych dotycząca rodzajów rakietek do gry w ping-ponga jest niezwykle szeroka. Osoby początkujące lub grające rekreacyjnie nie muszą sięgać po drogi i profesjonalny sprzęt. Nie zmienia to jednak faktu, że najpopularniejsi producenci, którzy zajmują się tworzeniem sprzętu do tenisa stołowego dla amatorów, mają w swojej ofercie rakietki dostępne już za kilkadziesiąt złotych. Do takich sprawdzonych marek należą między innymi Donic-Schildkrot czy Butterfly. Za nieduże pieniądze zawodnik będzie mógł zakupić dobrej jakości produkt, który w grze rekreacyjnej powinien się sprawdzić na kilka najbliższych lat.

Wybierając sprzęt, należy zwrócić uwagę na trzy najważniejsze aspekty: wagę, kontrolę i sposób rotacji piłki podczas gry. Optymalnie dopasowana rakietka powinna swobodnie układać się w dłoni gracza, mieć wysoki poziom kontroli piłki i pozwalać na łatwe zmienianie kierunków uderzenia.

Piłeczka pingpongowa

Drugim niezbędnym do rozegrania partii tenisa stołowego elementem jest piłeczka. Zatwierdzony oficjalnie w regulaminach wszystkich turniejów rozmiar to średnica wynosząca 40 milimetrów. Sprzęt jest zazwyczaj oznaczany systemem gwiazdkowym lub liczbowym, oznaczającym poziom zaawansowania piłeczki. Dla osób grających amatorsko zaleca się zakup piłki o niższym oznakowaniu.

Na rynku można znaleźć piłki do tenisa stołowego w różnym kolorze. Jest to wyłącznie element estetyczny, niemający wpływu na parametry wyposażenia. Osoby kupujące nowe piłeczki ping-pongowe mogą zwrócić uwagę na certyfikat potwierdzający przejście przez model atestów organizowanych przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego. Informacja ta potwierdza dobrą jakość wykonania piłeczki oraz jej zgodność z obowiązującymi przepisami.

Strój sportowy oraz obuwie

W przypadku tenisa stołowego ubranie treningowe powinno przepuszczać powietrze, wchłaniać wilgoć i nie krępować ruchów zawodnika. Większe znaczenie ma natomiast obuwie. Jeśli gra toczy się w zamkniętym pomieszczeniu o gładkim podłożu, to warto zadbać o buty, które będą dobrze pracować na takiej powierzchni. W ping-pongu sprawdzają się buty na płaskiej, antypoślizgowej podeszwie, które zabezpieczą nogę przed ewentualnym upadkiem i potencjalnym urazem.

W przypadku prowadzenia rozgrywki na dworze można ubrać wygodne, tradycyjne sportowe obuwie. Zawodnik powinien pamiętać, że prowadzenie rozgrywki tenisa stołowego w klapkach, boso czy w sandałach jest mało stabilne dla kostki i może przy intensywnej wymianie doprowadzić do utraty równowagi, a nawet w konsekwencji do bolesnej kontuzji.

Dodatkowe wyposażenie

Oprócz niezbędnych sprzętów potrzebnych do gry w ping-ponga można zakupić także kilka dodatkowych elementów, które ułatwią, na przykład transport rakiet. Wśród tego typu gadżetów znajduje się specjalne liczydło ułatwiające monitorowanie wyniku, futerał na rakietki czy siatka do gry. Właściciele stołów do gry w tenisa stołowego mogą także zakupić specjalny pokrowiec, który zabezpieczy blat przed zniszczeniami. Tak chronione wyposażenie można przechowywać na altanie, w ogrodzie, piwnicy czy garażu.

Siatka z możliwością rozstawienia na stole do ping-ponga przydaje się wtedy, gdy zawodnicy korzystają z wyposażenia znajdującego się w miejscach publicznych, na przykład na osiedlowych parkach rekreacyjno-sportowych, domach kultury, zewnętrznych siłowniach czy placach zabawach. W tych miejscach zdarza się, że nie ma siatki lub jest w dużym stopniu zniszczona. Posiadając własną można się zabezpieczyć, w razie potrzeby ustawić na stole i swobodnie prowadzić rozgrywkę.

Możliwości aktywnego spędzania czasu w warunkach domowych jest wiele! 🏠Dzisiaj przychodzimy do Was z pomysłem na…

Opublikowany przez Decathlon Poznań Piątek, 27 marca 2020

Foto wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*