Płetwy do pływania – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Płetwy do pływania – na co zwrócić uwagę przed zakupem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pływanie staje się prawdziwą pasją dla coraz większej ilości z nas. Nie ma się jednak co dziwić. Sport ten nie tylko jest przyjemny, ale także nie pozostaje całkowicie obojętny dla naszej sylwetki. Okazuje się, że pływanie ma także dobroczynny wpływ na naszą psychikę gdyż pozwala się nam odprężyć i zrelaksować. Najbardziej zagorzali fani tego sportu i jego pasjonaci, wiedzą dobrze, że można w wodzie korzystać ze wsparcia. Są nim płetwy do pływania, które wbrew pozorom nie są jednolite. Wobec tego na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Płetwy do pływania – co warto wiedzieć przed zakupem?

W przypadku płetw do pływania, należy pamiętać, że mówimy o sprzęcie dla profesjonalistów, a nie o dodatku na pływalnię. Co prawda, można spotkać się z tym, że wykorzystują je również osoby na basenie, jednak nie jest to codzienny widok. Płetwy do pływania zostały zaprojektowane tak, by skutecznie przedłużyć nasze kończyny dolne, a co za tym idzie poprawić naszą siłę i zwrotność w wodzie. Dzięki płetwom do pływania możemy również poruszać się w wodzie znacznie szybciej i efektywniej. Pamiętajmy również o tym, że w sklepie możemy znaleźć zarówno płetwy do pływania treningowe, ale także i takie, które dedykowane są osobą uprawiającym snorkeling. Dodatkowo istnieje wiele aspektów, na które powinniśmy zwrócić uwagę przed wyborem płetw do pływania.

Płetwy do pływania i ich twardość

Okazuje się, że w przypadku płetw do pływania możemy mówić o ich twardości, jako o jednym z ważniejszych parametrów. Dlaczego? To właśnie od twardości zależy, jak szybko uda się nam przepłynąć dany dystans. Oczywiście- liczą się tu także nasze umiejętności, jednak płetwy do pływania odgrywają znaczącą rolę. Można powiedzieć, że w tym wypadku im twardsze będą płetwy do pływania, tym szybciej będziemy się poruszać w wodzie. Jednocześnie, twarde płetwy wymagają „mocniejszych” nóg. Miękkie modele warto wybierać tylko wtedy, kiedy dopiero co rozpoczynamy przygodę z treningiem nóg i z pływaniem.

Płetwy do pływania – jaka długość będzie odpowiednia?

Z pewnością zauważyliśmy już, że w przypadku płetw do pływania panuje duża różnorodność. Niektóre modele są znacznie dłuższe od innych. Wobec tego, które z nich warto wybrać? Otóż długie płetwy do pływania to modele, które przeznaczone są dla zawodowców. Niestety, wymagają one doskonale rozwiniętych mięśni nóg i wprawy. Z kolei modele krótsze, będą świetne dla początkujących pływaczy, którzy dopiero tą wprawę i siłę będą zdobywać. Warto to uwzględnić przy zakupie.

Fot. SHVETS production/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*