Dieta ketogeniczna – hit ostatnich lat!

Dieta ketogeniczna – hit ostatnich lat!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Coraz więcej osób pragnie dbać o zdrowie swojego organizmu, kondycję fizyczną oraz nienaganną sylwetkę. W związku z tym szerokie grono osób pragnie zgubić zbędne, nadprogramowe kilogramy, które niejednokrotnie są przyczyną niskiej samooceny jak również problemów ze zdrowiem. Dieta ketogeniczna stała się niekwestionowanym hitem ostatnich lat. W bardzo szybki, skuteczny dla organizmu sposób, jesteśmy w stanie sprawnie utracić kilogramy, ciesząc się przy tym doskonałym smakiem ulubionych potraw i czerpać radość z każdego dnia. Na czym polega dieta ketogeniczna? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy! 

Dieta ketogeniczna – podstawowe informacje

Dieta ketogeniczna polega przede wszystkim na całkowitej eliminacji węglowodanów z diety, które zastępowane są przez tłuszcze. Badania naukowe potwierdziły, że nadmiar tłuszczu w naszym organizmie nie powoduje przyrostu tkanki tłuszczowej, a co niezwykle ciekawe, przyczynia się wręcz do jej redukcji w naszym ciele. Cały proces w języku naukowym i medycznym nazywany jest stanem ketozy. To właśnie na tym założeniu oparta jest dieta ketogeniczna, która swoją nazwę wzięła od tego, przełomowego odkrycia świata nauki. Wynalazcą tego sposobu żywienia był dr Jan Kwaśniewski, który jest także autorem pierwszej książki o diecie ketogenicznej, która po dziś dzień stanowi bazową wiedzę słynnej na cały świat diety. Eliminując w sposób całkowity węglowodany z diety, nasz organizm pozyskuje energię z własnej tkanki tłuszczowej, przez co możemy obserwować spadek masy ciała czy zmniejszony obwód w strategicznych miejscach, takich jak m.in.: brzuch, uda, ramiona czy pośladki. 

Jednym z głównych założeń diety ketogenicznej jest także ograniczenie produktów, które zawierają cukier, a więc znacznej większości owoców oraz warzyw. W związku z tym, podczas stosowania diety ketogenicznej należy wprowadzić także właściwą suplementację, która pozwoli nam na uzupełnienie niedoborów wynikających z braku przyjmowanie cennych składników odżywczych.

Produkty, które należy spożywać będąc na diecie ketogenicznej, to przede wszystkim:

  • Tłuste ryby,
  • Oleje,
  • Oliwa z oliwek,
  • Orzechy,
  • Tłuste mięsa,
  • Śmietana,
  • Masło,
  • Grzyby

Z owoców dopuszczalna jest konsumpcja awokado, a chcąc jeść warzywa, możemy wybrać pomidora, paprykę czy brokuła. Pomimo tego, że na pierwszy rzut oka patrząc na rekomendowane produkty, możemy mieć poczucie, że na takiej diecie nasza waga zamiast spaść, wzrośnie w górę, nic bardziej mylnego. Jest jednak jeden „haczyk”. Jakiekolwiek spożycie węglowodanów sprawi, że przerywamy proces ketozy, zaczynają odchudzanie od samego początku. W związku z tym, by można było odnotować spektakularne efekty, jakie może przynieść dieta ketogeniczna, należy być wytrwałym w dążeniu do założonego celu i nie pozwalać sobie na żadne, najmniejsze chwile słabości i załamania, które opóźnią osiągnięcie upragnionych efektów.

Kto może przejść na dietę ketogeniczną?

W związku z tym, że dieta ketogeniczna jest dość mocno obciążająca dla naszego organizmu, nie wszyscy mogą skusić się na oferowany przez nią jadłospis. Należy jednak zaznaczyć, że dieta ketogeniczna jest po dziś dzień, wykorzystywana w medycynie, jako jedna z kluczowych części leczenia takich dolegliwości jak: zespół D’Rose’a, Retta i Draveta, stwardnienie guzowate, padaczka lekoopornej u dzieci, a nawet w przypadku choroby Parkinsona. Dieta ketogeniczna coraz częściej wybierana jest także przez osoby cierpiące na insulinooporność- badania pokazują, że normalizuje ona poziom glukozy we krwi.

Dieta ketogeniczna dedykowana jest dla wszystkich, którzy walczą z nadprogramowymi kilogramami, a więc z nadwagą bądź otyłością. 

Dieta ketogeniczna nie może być jednak stosowana przez wszystkich. Zdecydowanie nie powinny sięgać po nią osoby, które borykają się z chorobami nerek, jak również wątroby oraz trzustki. Co więcej, diety ketogenicznej nie powinny podejmować także osoby z obciążeniem metabolizmem ciał ketonowych. 

Gdzie szukać ketogenicznej diety pudełkowej?

Dieta ketogeniczna z Bistrobox to rozwiązanie dedykowane dla osób, które pragną wybierać dla siebie pożywienie najwyższej jakości o doskonałym smaku. Stawiając na posiłki z Bistrobox możemy mieć całkowitą pewność, że nasza dieta ketogeniczna będzie zachowana na najwyższym możliwym poziomie. To marka, która cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona klientów. Nic dziwnego, korzystając z oferowanych posiłków, nie odczuwamy żadnego dyskomfortu związanego z zasadami, które królują w diecie ketogenicznej.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*