Trening EMS – ćwiczenia w nowoczesnym wydaniu

Trening EMS – ćwiczenia w nowoczesnym wydaniu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim chęć, aby prezentować się jak najlepiej podczas urlopu na plaży czy nad basenem. W czasach, kiedy siłownie są pozamykane i nie wiadomo właściwie, kiedy się otworzą, warto poszukać alternatywy dla ćwiczeń z profesjonalnym sprzętem. Trening EMS to innowacyjny sposób na osiągnięcie wymarzonej sylwetki bez konieczności spędzania długich godzin na siłowni. Poznaj system elektrostymulacji mięśni!

EMS – co to takiego?

EMS, czyli z angielskiego electrical muscle stimulation, a po polsku elektrostymulacja mięśni, to nowość w świecie sportu i kulturystyki. System elektrostymulacji mięśni wspomaga Twój organizm podczas treningu, wysyłając do mięśni impulsy elektryczne, imitujące sygnały wysyłane naturalnie przez układ nerwowy. Dzięki temu Twoje ciało szybciej buduje masę mięśniową, Ty zyskujesz większą siłę fizyczną i w porównaniu do tradycyjnej formy wysiłku, zdecydowanie wcześniej możesz zauważyć rezultaty treningów. Jest to w pełni bezpieczna i bardzo efektywna forma wsparcia podczas ćwiczeń.

Czy EMS naprawdę działa?

Wszyscy choć raz widzieli reklamę magicznego pasa, który walczy o Twój sześciopak na brzuchu za Ciebie, podczas gdy Ty jesz chipsy na kanapie. EMS działa na podobnej zasadzie, kluczową różnicą jest jednak to, że trening EMS rzeczywiście przynosi efekty. Trening wspierany elektrostymulacją mięśni jest bardzo skuteczny. EMS skraca czas treningu o połowę, ponieważ Twoje mięśnie pracują dwa razy wydajniej. Impulsy elektryczne, wysyłane do mięśni stymulują je do cięższej i bardziej efektywnej pracy, kiedy Ty wykonujesz swój normalny trening. Nie musisz więcej się napracować, by osiągnąć zadowalające wyniki, jednak siedzenie na kanapie, jak w reklamie, nie przyniesie spektakularnych efektów. Elektrostymulacja EMS to trening całego ciała, który skutecznie i w bezpieczny sposób wspomaga odchudzanie i wyrobienie masy mięśniowej.

Czy mogę używać elektrostymulatora w domu?

Tutaj sprawa nie jest taka prosta. Elektrostymulacja mięśni powinna być bowiem wykonywana przez osoby doświadczone w tym temacie. Nieodpowiednie stosowanie EMS może prowadzić do podrażnień, a nawet uszkodzeń skóry oraz nadwyrężeń mięśni, co prowadzi do poważnych kontuzji. Trening z elektrostymulatorem jest w pełni bezpieczny pod okiem specjalisty, na szczęście można znaleźć trenerów personalnych, którzy używają sprzętu EMS i oferują wizyty domowe. Elektrostymulatora możesz także używać, jeśli jesteś do tego odpowiednio przeszkolony. W dobie pandemii takie szkolenia odbywają się również online, więc możesz nauczyć się bezpiecznej obsługi sprzętu w domu.

Kiedy nie można trenować z EMS?

Treningi EMS są bezpieczne dla osób zdrowych, jednak istnieją zdrowotne przeciwwskazania do używania elektrostymulatorów. Choroby serca, takie jak arytmia, niedawno przebyty zawał lub wszczepiony rozrusznik serca wykluczają niestety możliwość treningu EMS. Podobnie choroby układu nerwowego, zwłaszcza padaczka, są poważnym przeciwwskazaniem do tej formy ćwiczeń, ponieważ impulsy elektryczne mogą wywoływać ataki. Elektrostymulacja mięśni jest też niewskazana przy cukrzycy i nieleczonym nadciśnieniu oraz w ciąży i po przebytej operacji. Nie tylko operacja, lecz tak naprawdę każdy zabieg szycia skóry, eliminuje możliwość stymulowania mięśni za pomocą prądu. Dzieje się tak, gdyż wywołane skurcze mogą prowadzić do poluzowania lub rozerwania szwów i ponownego otwarcia rany.

Wysportowana, umięśniona sylwetka to marzenie wielu osób, jednak wypracowanie masy mięśniowej może zająć wiele miesięcy intensywnych treningów. Dzięki EMS można znacznie skrócić ten czas i zobaczyć zadowalające efekty znacznie wcześniej. To świetna alternatywa dla tradycyjnych ćwiczeń, które – mimo starań – nie zawsze są tak skuteczne, jak byśmy tego chcieli.

Zdjęcie wyróżniające: MEON EMS

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*