Początek roku należy do morsów. Aż trzy dni lodowatych kąpieli w Arua Cup!

Początek roku należy do morsów. Aż trzy dni lodowatych kąpieli w Arua Cup!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Morsowanie to absolutny hit 2021 roku. Nie dziwi więc, że powstaje coraz więcej wydarzeń związanych z masowym zanurzaniem się w lodowatej wodzie. Poza zupełnie nowymi inicjatywami nie brakuje również projektów o nieco dłuższym stażu. Jednym z nich jest Arua Cup, który ma odbyć się już pod koniec lutego.

Początki projektu Arua sięgają 2017 roku. Od tego czasu jego inicjatorzy regularnie promują zdrowy tryb życia, a także dbają o rozwój kilku dyscyplin sportowych, takich jak zimowe pływanie oraz morsowanie. Co istotne, projekt zrzesza całe pokolenia ludzi z różnych środowisk – od zimowych pływaków, przez morsów, aż po zwykłych amatorów aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Niebawem będziemy świadkami niezwykle intrygujących zawodów pod wiele mówiącym hasłem „ARUA CUP 2020/2021 – Sportowe zimowe pływanie i hartowanie organizmu”. Ambitne przedsięwzięcie sprawi, że w Polańczyku nad Jeziorem Solińskim, w samym sercu Bieszczad, tłumnie pojawią się miłośnicy mroźnych kąpieli z całej Polski.

Śmiało można powiedzieć, że Jezioro Solińskie to jedne z najpiękniejszych jezior w Europie. Zapraszamy pasjonatów zimowego pływania i morsowania do Polańczyka!!!

Opublikowany przez Arua Cup Wtorek, 9 lutego 2021

Wydarzenie zostało rozbite na kilka dni. W piątek 26 lutego zostanie rozegrany zaległy III etap ARUA CUP Polańczyk/Solina, a dzień później całe zmagania zwieńczy IV etap, będący jednocześnie finałem. W zawodach wezmą udział zarówno profesjonalni sportowcy, jak i amatorzy, którzy będą rywalizować na specjalnie przygotowanym otwartym basenie o długości 25 m. Dostępne dystanse to 25, 50, 100, 200, 400 oraz 1000 metrów. Ponadto można wystartować w sztafecie drużynowej na dystansie 4 x 25 metrów.

Podczas ostatniego weekendu lutego (26-28.02) w tej samej lokalizacji odbędzie się natomiast III Światowy Zlot Morsów. To niepowtarzalna możliwość dla wszystkich wielbicieli ekstremalnych kąpieli, aby w pokaźnym gronie oddać się ulubionej aktywności, wzmacniając przy tym odporność.

Swój udział w zimowym pływaniu i morsowaniu można zadeklarować za pośrednictwem oficjalnej strony Aura Cup. Na sobotę 27 lutego zaplanowano również imprezę integracyjną, której koszt wynosi 100 zł. W przypadku odwołania spotkania pieniądze zostaną oczywiście zwrócone na konta uczestników.

Już za kilka tygodni (26-28.02.2021) odbędą się długo wyczekiwane etapy I Puchar ARUA CUP – Etap III Polańczyk, I Puchar…

Opublikowany przez Arua Cup Środa, 20 stycznia 2021

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*