Bialoblocki Pro Coaching Team, czyli kolarska drużyna amatorów z ambicjami

Bialoblocki Pro Coaching Team, czyli kolarska drużyna amatorów z ambicjami
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Takich inicjatyw potrzebuje polski sport amatorski. Bialoblocki Pro Coaching Team to nowo powstająca drużyna, w której skład wejdą utytułowani polscy kolarze-amatorzy. Inicjatorami tego przedsięwzięcia są były profesjonalny zawodnik Marcin Białobłocki oraz amator Artur Nestorowicz.

Marcin Białobłocki nie jest anonimową postacią w świecie kolarstwa, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Największym sukcesem 37-letniego sportowca jest niewątpliwie zdobycie tytułu mistrza Polski 2015 w jeździe indywidualnej na czas. Dwukrotnie brał on również udział w Mistrzostwach Świata, ale nie zdobył medalu. Po zakończeniu profesjonalnej kariery w ubiegłym roku Białobłocki postanowił poświęcić czas na pracę trenerską i w ten sposób powstał Bialoblocki Pro Coaching, gdzie swoje umiejętności mogą szlifować zawodowcy oraz amatorzy.

Z kolei Artur Nestorowicz trafił pod skrzydła bardziej doświadczonego kolegi po tym, jak sięgnął po zwycięstwo w mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego w jeździe indywidualnej na czas. Panowie zdobyli nawet wspólnie srebrny medal Masters w jeździe na czas parami. Ich współpraca układała się na tyle dobrze, że w pewnym momencie narodził się pomysł stworzenia amatorskiej drużyny kolarskiej. Odpowiedzialny za wszelkie kwestie organizacyjne w Bialoblocki Pro Coaching Team ma być właśnie Nestorowicz.

Grono formującej się drużyny zasilają kolejni ambitni kolarze, o czym założyciele na bieżąco informują za pośrednictwem mediów społecznościowych. W chwili obecnej skład teamu tworzą: Adrian Mrówka, Wojciech Zieliński, Przemysław Baranowski, Marcin Mróz, Jacek Foltyn, Paweł Baranek oraz Przemysław Kuświk. To zawodnicy rozpoznawalni w sporcie amatorskim. Ich ogromną zaletą jest uniwersalność, a na tym mocno zależy organizatorom. Na naszych oczach tworzy się zatem naprawdę silny zespół, który z pewnością nie raz udowodni swoją wartość.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*