Masaż pistoletem do masażu – na czym polega i co daje?

Masaż pistoletem do masażu – na czym polega i co daje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Alternatywą dla drogich wizyt w gabinetach masażu może być samodzielne masowanie w domowym zaciszu. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie, jakim jest pistolet do masażu. Jak działa taki pistolet i jak wygląda masaż z jego użyciem? Wyjaśniamy.

Masaż to popularna forma regeneracji potreningowej. Masowanie pozwala zmniejszyć ból mięśni i stawów czy poprawia funkcjonalność tkanek miękkich. Jeżeli zależy nam na skutecznej regeneracji bądź łagodzeniu dolegliwości bólowych, możemy skorzystać z usług specjalistów, jednak wizyty w gabinetach masażu i odnowy biologicznej często wiążą się z wysokimi i regularnymi kosztami. Bardziej ekonomicznym i wygodniejszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w pistolet do masażu, czyli urządzenie, którym wymasujemy i zregenerujemy całe ciało.

Pistolet do masażu – co to jest i do czego służy?

Najprościej ujmując, pistolet do masażu to rodzaj ręcznego masażera. Innowacyjne urządzenie umożliwia samodzielny masaż w domowych warunkach. Dzięki niemu przyspieszymy regenerację organizmu po intensywnym wysiłku fizycznym, złagodzimy napięcia w mięśniach i bóle występujące przy różnego rodzaju kontuzjach i urazach. Działanie masażera opiera się na zautomatyzowanym wytwarzaniu drgań, które przechodzą na tkanki, tym samym je rozluźniając i rozgrzewając.

Co ważne, korzystanie z pistoletu do masażu nie wymaga pomocy drugiej osoby (chyba że ktoś ma trudności z sięgnięciem na przykład do pleców). Poza tym urządzenie jest na tyle lekkie, małe i kompaktowe, że bez problemu zmieści się w torbie treningowej lub podróżnej. Warto jeszcze wspomnieć, że po masażer mogą sięgać nie tylko sportowcy czy osoby trenujące rekreacyjnie, lecz także na przykład pracownicy biurowi i kierowcy, którzy wiele godzin spędzają w pozycji siedzącej i skarżą się na pospinane mięśnie.

Jak korzystać z pistoletu do masażu?

Używanie ręcznego masażera jest proste i intuicyjne. Przed rozpoczęciem masażu należy wybrać właściwą końcówkę. Do pistoletów dołącza się kilka głowic o różnych kształtach. Każda z nich służy do masowania innej partii ciała. Przykładowo końcówka w kształcie kciuka nadaje się do masażu okolic karku i łopatek, a płaska sprawdzi się podczas rozluźniania pleców.

Po dobraniu głowicy przykładamy pistolet do wybranej partii mięśniowej, dobieramy program i rozpoczynamy terapię. Dany obszar masujemy przez 1-2 minuty, omijając punkty kostne – pracujemy tylko wzdłuż pasm mięśniowych. Nie zapominamy przy tym o głębokim i spokojnym oddychaniu. Aby uniknąć otarć podczas masażu, możemy posmarować skórę olejkiem lub delikatnym balsamem.

Jakie efekty daje terapia pistoletem do masażu?

Regularne stosowanie pistoletu do masażu nie tylko pozwala zaoszczędzić, ale przede wszystkim pomaga w regeneracji organizmu. Używanie ręcznego masażera przynosi ulgę zarówno po wyczerpującym treningu, jak i podczas kontuzji i urazów, łagodząc dolegliwości bólowe. Wpływa także na zwiększenie zakresu ruchu, a tym samym na redukcję uczucia sztywności i napięcia. Precyzyjny masaż zwiększa przepływ krwi, odżywia i uelastycznia tkanki oraz nawilża powięzi, ponadto poprawia samopoczucie. Istotną zaletą pistoletu do masażu jest również działanie profilaktyczne.

Warto pamiętać, że tylko systematyczne korzystanie z masażera pozwala na osiągnięcie wymienionych efektów. Są one jednak na tyle zachęcające, że opłaca się wyrobić nowy nawyk.

Zdjęcie autorstwa Tima Miroshnichenko z Pexels.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*