Sporty idealne na lato!

Sporty idealne na lato!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Lato to pora roku, która sprzyja aktywnemu spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. To także doskonała okazja do wypróbowania nieco mniej popularnych sportów. Oto krótki przegląd najciekawszych z nich.

SUP

SUP, inaczej Stand Up Paddle to jeden z najpopularniejszych wakacyjnych sportów kilku ostatnich sezonów. Stanowi on połączenie surfingu oraz kajakarstwa. Polega na utrzymywaniu się na dryfującej po tafli wody desce i sterowaniu nią przy pomocy specjalnego wiosła. SUP jest sportem, który opanować można w zaledwie kilka godzin. Wymaga on sporej koncentracji oraz umiejętności utrzymywania równowagi. Stand Up Paddle z powodzeniem uprawiać mogą osoby w każdym wieku. Deska wykorzystywana podczas pływania jest nieco zbliżona do surfingowej. Jest ona jednak nieco szersza, co ułatwia utrzymanie równowagi. Dodatkowo deskę pokrywa specjalny materiał lub pianka o właściwościach antypoślizgowych.


 

Elektryczna hulajnoga

Tego typu pojazdy znaleźć można w coraz większej liczbie polskich miast. To ciekawy sposób na poruszanie się po mieście. Elektryczna hulajnoga jest stabilna oraz skrętna, co sprawia, że opanowanie umiejętności jazdy z jej pomocą zajmuje zaledwie kilka chwil. Dobrze sprawdza się ona zarówno w przypadku niewielkich, jak i nieco większych dystansów.


 

Flyboard

To idealna dyscyplina sportu dla wszystkich miłośników sportów wodnych, którym marzy się latanie nad wodą. Stanowi ona połączenie pływania, skakania oraz latania. Flyboard jest urządzeniem wynalezionym w 2011 roku przez firmę Zapata Racing. Oryginalnie miało ono służyć do pływania z delfinami z dużą prędkością. Flyboard umożliwia wykonywanie różnego rodzaju akrobacji – zarówno w powietrzu, jak i w wodzie. Z jego pomocą możliwe staje się wzniesienie się na wysokość 18 metrów.


 

Skimboarding

Skimboarding to, najprościej mówiąc, sport polegający na ślizganiu się po wodzie. Na pierwszy rzut oka jest on nieco zbliżony do surfingu. Jak się jednak okazuje, to tylko pozory. Skimboarding uprawia się nie w wodzie, lecz na brzegu. Polega on na tym, by w momencie, w którym nadchodzi fala, podbiec do niej, rzucić specjalną deskę na mokry piasek i wskoczyć na nią, wykonując ślizg. Skimboarding to znakomita rozrywka dla osób w każdym wieku, przede wszystkim dla dzieci. Idealna deska służąca do uprawiania tego sportu powinna być wytrzymała i elastyczna. Godne polecenia są w szczególności modele wykonywane z poliestrowych oraz poliuretanowych pianek.


 

Frisbee

Mianem frisbee określa się dyscyplinę sportową polegającą na rzucaniu dyskiem i łapaniu go w locie. Wyróżnia się 2 rodzaje gry: freestyle frisbee oraz ultimate frisbee. Pierwsza z nich opiera się na wykonywaniu rozmaitych trików, takich jak przerzucanie przez siebie czy kręcenie znajdującego się na palcu dysku. Jeżeli chodzi natomiast o ultimate frisbee, jest to gra zespołowa polegająca na docieraniu do stref punktowych. Sport ten zbliżony jest nieco do rugby. Frisbee to znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu ze znajomymi. Można go uprawiać zarówno na plaży, jak i w przydomowym ogródku. Dysk zajmuje niewiele miejsca, co sprawia, że z łatwością zmieści się do każdej torby czy plecaka. Ceny frisbee zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.


 

Landkiting

Osoby, którym znudził się kitesurfing, czyli sport polegający na poruszaniu się po wodzie na desce z wykorzystaniem latawca, mogą spróbować swoich sił w landkitingu. Jest to lądowa odmiana wspomnianej powyżej dyscypliny. Na czym polega? Ideą tego sportu jest wykonywanie różnego rodzaju ewolucji na deskorolce połączonej z latawcem o długości kilku lub kilkunastu metrów. Osoby początkujące mogą zastąpić deskę specjalnym wózkiem typu baggy umożliwiającym przyjmowanie pozycji półleżącej, co gwarantuje większy poziom bezpieczeństwa. Landkiting to znakomita propozycja dla wszystkich miłośników adrenaliny i niecodziennych wrażeń. Dyscyplinę tę z powodzeniem uprawiać mogą osoby w każdym wieku.

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*