Wyjątkowa edycja Bieszczadzkiego Biegu Lotników – ponad stu nartorolkarzy na trasie!

Wyjątkowa edycja Bieszczadzkiego Biegu Lotników – ponad stu nartorolkarzy na trasie!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W niedzielę 18 października w gminie Ustrzyki Dolne na trasie Brelików – Łodyna odbyły się nietypowe zawody sportowe, a więc Nartorolkowy Bieszczadzki Bieg Lotników. Uczestnikom po raz pierwszy w historii przyszło rywalizować na szynach z kołami.

Do wyścigu przystąpiło w sumie 120 sportowców-amatorów z całej Polski. Tak duże zainteresowanie weekendowymi zmaganiami nie jest przypadkowe – organizatorzy zauważają, że Bieg Lotników w ostatnim czasie stał się swego rodzaju znakiem rozpoznawczym gminy nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Tegoroczna, wyjątkowa edycja to przedbiegi przed zimowymi zawodami, które planowo mają odbyć się 23 stycznia przyszłego roku w Ustjanowej (powiat bieszczadzki).


https://www.facebook.com/BiegowkiWBieszczadach/posts/3649817431730363

Tym razem uczestnicy mieli do pokonania trasę wiodącą drogami powiatowymi Brelików – Łodyna, która liczyła około 21 km. Ukończenie wyścigu było zatem nie lada wyzwaniem. Ostatecznie po triumf w Biegu Lotników sięgnął Wojciech Wojdyła z Istebnej. Z kolei dla dzieci do 15. roku życia skrócono dystans do 11 km, dzięki czemu zawodnicy w każdym wieku mogli konkurować na miarę własnych możliwości.

Bieszczadzki Bieg Lotników to impreza organizowana dwa razy do roku – składa się ona z cyklów zimowego oraz letniego. Do tej pory rywalizacja odbywała się na nartach biegowych, zatem październikowy wyścig na nartach z kółkami jest czymś zupełnie nowym. Wydarzenie z bogatą, ponad 30-letnią tradycją stale zyskuje na popularności i cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród miłośników tego rodzaju aktywności.

Zdjęcie wyróżniające: Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*