Sportowcy-amatorzy zacierają ręce. Odmrożenie branży coraz bliżej!

Sportowcy-amatorzy zacierają ręce. Odmrożenie branży coraz bliżej!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miłośnicy sportu amatorskiego i aktywności fizycznej po raz pierwszy od dłuższego czasu mają powody do zadowolenia. Jak poinformował bowiem Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – Piotr Gliński, prace nad odmrożeniem sportu masowego w dobie pandemii przebiegają nad wyraz pomyślnie!

Do 17 stycznia zawieszone pozostają wszelkie zmagania amatorów, a jakiekolwiek współzawodnictwo czy imprezy związane ze sportem dopuszcza się wyłącznie w przypadku rywalizacji zawodowców. Jednak nawet wydarzenia dużej rangi wciąż odbywają się bez udziału publiczności.

Znaczna część imprez masowych zaplanowanych na ubiegły rok musiała zostać odwołana lub przełożona. Zarówno sportowcy-amatorzy, jak i organizatorzy mają natomiast nadzieję, iż na przestrzeni najbliższych miesięcy obiekty sportowe znów zapełnią się na dobre, zwłaszcza że straty finansowe w tym sektorze szacuje się nawet na setki milionów złotych.

Pandemia koronawirusa skutecznie powstrzymała działalność tłumnie uczęszczanych basenów, aquaparków, siłowni, czy klubów fitness. Wprowadzone obostrzenia obowiązują nawet w przypadku aktywności na świeżym powietrzu. Osoby rekreacyjnie uprawiające jazdę na rowerze czy bieganie oczywiście nadal będą zobowiązane do zakrywania nosa i ust. Wyjątek stanowią jedynie ćwiczenia wykonywane na terenie lasu, parku oraz plaży.

Informacja przekazana za pośrednictwem mediów społecznościowych przez prof. Piotra Glińskiego stanowi zatem iskierkę nadziei, że powrót do powszechnej aktywności nastąpi zdecydowanie szybciej niż można było przypuszczać.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*