Jaką żywność spakować w góry?

Jaką żywność spakować w góry?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wybierając się w góry, należy pamiętać nie tylko o odpowiednim stroju i wyposażeniu. Na taką wyprawę trzeba zabrać także jedzenie. Zobacz, jaką żywność spakować w góry.

Kanapki 

Jednym z najlepszych rzeczy do jedzenia, które możesz zabrać w góry, są kanapki. Przygotuj je tak, jak lubisz — z chleba lub bułek, z wędliną, serem żółtym i warzywami. Pamiętaj o ich odpowiednim zapakowaniu. Ponadto umieść je w takim miejscu w torbie, aby nie zgniotły się w czasie wędrówki. Jeśli dzień jest ciepły, zjedz takie drugie śniadanie w miarę szybko, aby produkty w nim użyte się nie zepsuły. 

Kabanosy 

Jeśli jesteś amatorem mięsa, w góry zabierz ze sobą kabanosy. Dostarczą ci one sporo energii, a co najważniejsze bardzo łatwo się nimi posilić podczas marszu, a ich opakowanie chroni przed ich zepsuciem się, przynajmniej na jakiś czas. Dawnej traperzy w drogę zabierali ze sobą pasy suszonej wołowiny. Żując ją, zaspokajali swój głód. Plusem takiego prowiantu był fakt, że mógł on przetrwać naprawdę długo w nienaruszonym stanie. Dzisiaj w sklepach także znajdziesz suszoną wołowinę, jednak jej wadę jest dość wysoka cena. 

Batony energetyczne

Obowiązkowym elementem każdego górskiego turysty jest czekolada. Warto mieć ją ze sobą nie tylko dlatego, że wywołuje uśmiech na twarzy, ale zwłaszcza zimą dodaje energii oraz działa rozgrzewająco. W cieplejsze dni lepszą alternatywą będą batony energetyczne lub chałwa, ponieważ nie będą się roztapiać w promieniach słońca. Pamiętaj jednak, że słodycze mogą być dodatkiem do innych składników prowiantu. Nigdy nie powinny stanowić bazy całodziennego wyżywienia. 

Owoc

Na szlak warto zabierać także jabłko lub banana. Te owoce nie zgniotą się tak łatwo w plecaku, jak na przykład winogrona czy truskawki. Ponadto dostępne są przez cały rok, a także dostarczą ci energii i zaspokoją ochotę na słodycze. 

Bakalie

Pestki, rodzynki czy orzechy to zdrowa przekąska. Ich zaletą jest także fakt, że niewiele ważą, za to dodają szybki zastrzyk energii. Taką mieszankę możesz mieć ciągle przy sobie, w woreczku schowanym w kieszeni i podjadać co jakiś czas. Innym dobrym pomysłem będzie przygotowanie owsianki z bakaliami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki posiłek zjeść na zimno w czasie postoju. Niewątpliwie doda ci mnóstwo energii. 

Wybierając się w góry, poza prowiantem nie możesz zapomnieć o spakowaniu wody. Możesz się w nią zaopatrzyć na przykład na stronie https://wodasklep.pl/

Zdjęcie główne: pexels.com/Antoni Shkraba

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*