Enea Bydgoszcz Triathlon tym razem w dwóch odsłonach

Enea Bydgoszcz Triathlon tym razem w dwóch odsłonach
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W przyszłym roku wyjątkowo odbędą się aż dwie edycje Enea Bydgoszcz Triathlon – pierwsza w terminie 22-23 maja, zaś druga (tradycyjna) w weekend 10-11 lipca. Nowy format triathlonowych zmagań jest uwarunkowany stale rosnącą liczbą chętnych do udziału w tej prestiżowej imprezie.

Pandemia COVID-19 odcisnęła gigantyczne piętno w świecie sportu na przestrzeni minionych miesięcy. Z tego powodu także największa triathlonowa impreza w Polsce musiała zostać przełożona na lipiec 2021. Nowa rzeczywistość sprawiła, że za tą wszechstronną dyscypliną zatęskniło pokaźne grono zawodników. Organizatorzy uspokajają jednak tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli uczestniczyć w lipcowej edycji Enea Bydgoszcz Triathlon – tym razem istnieje alternatywa w postaci turnieju rozgrywanego blisko dwa miesiące wcześniej.

W obu odsłonach do pokonania będą tradycyjne dystanse: 1/8 (475 m pływania, 21 km jazdy na rowerze, 5,5 km biegu), 1/4 (950 m / 42 km / 10,8 km) oraz szczególnie wymagający 1/2 (1,9 km / 82 km / 22 km). Na liście startowej znajduje się już ponad cztery tysiące profesjonalistów i amatorów, aczkolwiek organizatorzy przewidują, iż liczba ta może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Wspomniane turnieje zostaną scalone w cykl Enea Bydgoszcz Triathlon Cup. W ramach pucharowych zmagań uczestnikom będą liczone sumy czasów z dwóch startów na danych dystansach, na podstawie których otrzymają oni wyróżnienia. Stawka jak zwykle jest wysoka – na zwycięzców czekają imponujących rozmiarów puchary, a także tytuły najbardziej wszechstronnych triathlonistów.

W lipcu zostanie też przygotowany dystans przeznaczony specjalnie dla sportowców-amatorów, a mianowicie Decathlon TRYathlon (240 m pływania z nurtem rzeki, 19 km jazdy na rowerze i 4,25 km biegu). Rejestracja zaczyna się we wtorek 20 października o godzinie 18:00. W związku ze zmianą daty wydarzenia, większość miejsc na lipcowe zawody w przyszłym roku została wyprzedana, ale już w niedzielę 15 listopada ruszą zapisy uzupełniające. W ten sposób niemal wszyscy zainteresowani otrzymają możliwość wzięcia udziału w kolejnej edycji Enea Bydgoszcz Triathlon i przeżycia wspaniałej przygody. Opłata wpisowa wynosi 119,99 zł.


https://www.facebook.com/triathlonbydgoszcz/posts/3476927495730568

Zdjęcie wyróżniające: Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*